Ar lito devalvavimo nenori elitas?

05/20/09 14:57

Suomijos dienraštis „Kauppalehti“ rašo, kad Baltijos šalių valiutų devalvacijos nenori Lietuvos, Latvijos ir Estijos piniguočiai. Anot laikraščio, nacionaliniam Baltijos šalių elitui naudingiau yra mažinti vidaus vartojimą, apkarpyti biudžetus nei nuvertinti vietines valiutas, mat finansinis elitas yra gerokai prasiskolinęs užsienyje, o savo pelnus generuoja vietiniais pinigais. „Baltijos šalių vyriausybės tvirtina, kad nacionalinių valiutų devalvacija papiktintų užsienio investuotojus bei ES viršūnes, tačiau išties yra kiek kitaip. Nacionalinių valiutų nuvertinimas būtų skaudus smūgis turtingiausiems regiono gyventojams, kurie turi nemažas užsienio skolas“,- teigiama „Kauppalehti“. Anot leidinio, dabar vykdant „vidinę devalvaciją“ labiausiai kenčia vidutinis gyventojų sluoksnis.

Daugiau problemų negu naudos
Tuo tarpu išrinktoji Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė tvirtina, kad šiuo metu devalvuoti lito neapsimoka dėl kelių priežaščių. Visų pirma Lietuvos valstybinė skola yra užsienio valiutomis, tad nuvertinus litą užsienio skola išaugtų dvigubai. Antra – devalvacija sugriautų Lietuvos finansų, bankinę sistemą ir trečia – toks žingsnis nepaskatintų eksporto, mat užsienio rinkose paklausa yra ženkliai smukusi.

Baltarusiai devalvuos dar kartą
O štai Rusijos verslo leidinys „Komersant“ rašo, kad Baltarusijoje laukiama jau antro nacionalinės valiutos devalvavimo. Šių metų sausį Baltarusijos rublis buvo nuvertintas 30 procentų, bet to jau nebepakanka. Anot dienraščio, dar vieno Baltarusijos rublio devalvavimo tikimybę didina ir šalies derybos su TVF ir Nacionalinio Baltarusijos banko sprendimai, ribojantys prekybą užsienio valiuta.

  • Twitter
  • Facebook
  • MySpace
  • Digg
  • del.icio.us
  • Technorati
  • LinkedIn

Raktažodžiai: , , , , , , , , ,

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos