Apie bankus be kiaulių gripo

05/6/09 09:32

Į rankas pakliuvo „Verslo žinių“ dienraščio priedas „Bankai ir draudimas“. Na jis šiek tiek suplonėjo šiemet. Bet juk dabar visi „kūdinasi“. Net ir dienraščio žurnalas „Verslo klasė“, atrodo, greit persikrikštys į „Ekonominę klasę“. Tai kas gi ten naujo bankų ir draudimo dirvonuose. Ir kodėl būtent dabar toks priedas pasirodė, o ne pernai, kai pasaulyje prasidėjo finansinių monstrų rachitas. Kodėl dabar apie bankus, o ne apie kiaulių gripą? Na, žinia, bankai dabar kaip ir kiaulės – dėmesio centre. Bet juk išties nekaip skambėtų verslo dienraščio priedas „Bankai ir kiaulės“. Draudimas tinka labiau. Faktas.

Gavau šį VŽ priedą vakar, gegužės 4 d., nors ant viršelio buvo parašyta – balandžio 30 d. Čia, matyt, redakcija taip gudrauja. Juk bankai savo ataskaitas privalo paskelbti iki gegužės 1 dienos. Taigis, taigis. Na bet tiek to. Juk „Verslo žinios“ ne kokie „Šiaurės Atėnai“ ar „Pravda“. Šis leidinys ne tik rašo apie tai apie ką rašo, bet ir tai daro. Pagirtina.

Na ir kas gi naujo Finansų sektoriaus ataskaitų sąvade (bent jau tokį planavome pradėdami jį leisti prieš kelerius metus). Aha – naujas priedo redaktorius Vytautas V. Žeimantas. Sveikinu Vytai. Na dar aptinku Teresės pokalbį su Reinoldijum Šarkinu. Perskaičiau jį nuo pradžios iki galo. Nieko naujo. Kad bankų stabilizavimo fondo nebus jau girdėjau. Dėl tarpbankinių palūkanų, euro įvedimo ar santykių su TVF taip pat viskas aišku. Pamėginta išlaužti intrigą iš bankų specialiųjų atidėjimų ir bankų imuniteto galimam indėlių nutekėjimui! Drumstas vanduo. Dar perskaičiau „PZU Lietuva“ generalinio direktoriaus straipsnį. Manau p. Saulius be vargo galėtų darbuotis „Verslo žinių“ korespondentu-apžvalgininku. Na ir „Pricewaterhousecoopers“ bestselerio „The day after tomorrow“ santrauką. Pdf‘as, man pasirodė šiek tiek vizualesnis: http://www.pwc.com/images/gx/eng/fs/day_after_tomorrow.pdf.

Na bet juk didžiausia šio leidinio vertė, pasakytų kai kas, tai – vienoje vietoje sukauptos kredito įstaigų finansinės ataskaitos. Deja iš 9 Lietuvos komercinių bankų trijų čia nėra, užsienio bankų filialų trūksta tiek pat, jau nekalbu apie atstovybes. Tiesa atsirado greitųjų kreditų bendrovės „Bigbank“ ataskaita. Tai pakankamai naujas ir agresyvus rinkos žaidėjas. Iš tokių „Credit 24“, „Viens, du trys“ ir panašių į juos  veislės. Tai tie, kurie sugeba įpiršti paskolas klientams su 300 procentų metinėmis palūkanomis. Apsukruoliai. Bet jų Pajamų ir sąnaudų lentelėje straipsniai taip sudėlioti, kad iš tų pirmoje eilutėje įrašytų 12-os milijonų palūkanų pajamų vėliau, paskutinėje eilutėje nebelieka nieko. Kaip sakoma, tokiam banke ir pelės pastiptų.

Taigi pasaulio finansų krizės metu specialus priedas apie kredito įstaigų sektorių reikalingas. Kiek pavėluotai, bet vis dar aktualus. Tik nesupratau ar aš ten neradau ar tiesiog neįkirtau kur tame leidiny orientyrai ir gairės man, paprastam, statistiniam “Verslo žinių” skaitytojuj.

  • Twitter
  • Facebook
  • MySpace
  • Digg
  • del.icio.us
  • Technorati
  • LinkedIn

Raktažodžiai: , , , , ,

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos