Apmokestint indėlius !

05/1/09 13:30

Toks šūkis, atrodo, tiktų gegužės pirmosios sunkiai dirbančių darbininkų dienos proga. Jis patiktų ir progresinių mokesčių šalininkams ir bedarbiams ir visiems sunkiai galą su galu suduriantiems, bei nirštantiems ant turčių. Manyčiau, kad tai patiktų ir kai kuriems ekonomikos gaivinimo strategams.


Lietuvos bankuose laikomų indėlių suma balandžio pradžioje siekė beveik 28 milijardus litų. Tai yra beveik trečdalis prognozuojamo šių metų Lietuvos BVP ir tiek pat kiek per metus gauna pajamų nacionalinis Lietuvos biudžetas. Jei bent dalis indėliuose laikomų pinigų būtų įlieta į Lietuvos ekonomiką, vartojimą ir investicijas, tai patiktų merdinčiai ekonomikai. Kas paskatintų tokį pinigų pajudėjimą? Ar indėlių apmokestinimas paskatintų tai ar nuplautų pinigus į kojines?

Tradiciškai klasikinių santaupų konvertavimo į investicijas, paskolas ir vartojimą metodas yra taikomas koreguojant tarpbankines palūkanų normas. Europos centrinis bankas jau sumažino EURIBOR‘ą iki 1,25 proc., o JAV savo procentus jau nupjovė beveik iki nulio.

Štai „Financial Times“ neseniai rašė, jog JAV centrinis bankas, o tiksliau federalinis rezervų fondas atlikęs tyrimą nustatė, jog palūkanų norma turėtų būti -5 proc. Tai reiškia, kad paėmę iš banko 100 JAV dolerių paskolą bankui turėtumėte gražinti tik 95 dolerius. Atrodo neblogai. Federaliniam rezervų fondui palūkanų normas padaryti neigiamomis jau paskatino ir Gregoris Mankiju, Harvardo universiteto profesorius, Džordžo Bušo patarėjas.

Lietuvos gyventojai, anot Lietuvos bankų asociacijos, pastaruoju metu vis gausina savo santaupas bankuose. Indėlių iki pareikalavimo suma per kovo mėnesį padidėjo 14,685 milijono, o depozitų – 10,672 mln. litų. Kovo pabaigoje gyventojai bankų sąskaitose laikė 23,786 mlrd. litų.

 • Twitter
 • Facebook
 • MySpace
 • Digg
 • del.icio.us
 • Technorati
 • LinkedIn

Raktažodžiai: , , , , ,

Komentarai temai “Apmokestint indėlius !”

 1. Pollux

  Na, Audriau elgiesi šventvagiškai – išgirs tavo samprotavimus Šemeta ir apmokestins indėlius… Šiaip, mano nuomone bet koks judesys ta linkme tik pablogintų kriminogeninę situaciją, nes absoliuti dauguma niekur savo pinigėių neinvestuotų, o tiesiog “sugrūstų į kojines”… Va toks va būtų “judėjimas”… :)
  Juk didžiuma indėlininkų kaupia savo santaupas banke ne dėl paikumo, o dėl situacijos neaiškumo. Štai į ką reikėtų orientuotis – reikia ne deklaracijų, o aiškios strategijos, pastovios komunikacijos, skaidrumo veiksmuose ir tuomet pinigai patys “pajudės” ten kur reikia – į ekonomiką. :)

  #3

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos