Ar picas jau gabens ir kanalizacijos vamzdžiais?

10/5/09 12:28

kanalizacijos darbuotojaiSunku pasakyti kokią dalį miesto transporto sraute sudaro krovininiai automobiliai, gabenantys nedidelius krovinius ir siuntas. Vilniaus eismo organizavimo specialistai tai galėtų pasakyti tik atlikę išsamius tyrimus, o be jų kol kas tenka pripažinti, kad krovininis transportas prisideda prie nuolat didėjančių kamščių mieste. Panašios bėdos kamuoja daugelį miestų. O sprendimas, atrodo, – mums guli tiesiog po kojomis.

Esseno (Vokietija) menų akademijos studentas Philipp Hermes siūlo smulkius krovinius ir siuntas gabenti miestų kanalizacijos tinklais. Jo projektas „Miesto kurmis“ (Urban Mole) laimėjo antrą vietą VisionWorks konkurse , kurio šūkis šiemet buvo „Cargo Packs 2020“. Taigi didžioji dalis šiemetinių konkursui pateiktų darbų buvo susiję su transportavimu.

Philipp Hermes pasiūlė sumontuoti miestų kanalizacijos tinkluose bėgių sistemą, kuria galėtų judėti automatinės kapsulės-kurmiai. Tam tikrose vietose reiktų įrengti stoteles „Molestation“, kurios vertikaliomis šachtomis būtų sujungtos su požeminiais tinklais. Bene daugiausia dėmesio projekto autorius skyrė kapsulių hermetiškumui ir krovinio apsaugai nuo drėgmės bei nešvarumų. Kurmių korpusą siūloma padengti specialiu sintetiniu sluoksniu, kuris  pasižymi „lotoso efektu“ . Be to, ši sistema sukonstruota taip, kad aptarnaujantis personalas nesiliestų prie „Kurmio“ korpuso.

Miesto kurmių riedmenys būtų montuojami kanalizacijos vamzdžių viršuje.

Kadangi tokie kurmiai galėtų gabenti tik nedidelius krovinius, maždaug batų dėžutės dydžio siuntinius tai numatomi kroviniai būtų įvairūs suvenyrai, knygos, kanceliarinės prekės, kompaktiniai diskai, ta pati avalynė ir visa gausybė prekių, kurios įsigyjamos interneto parduotuvėse. Taip pat „Kurmiai“ gali gabenti ir pašto siuntas, laikraščius, laiškus. Stoteles siūloma įrengti pašto skyriuose, prekybos centruose, biurų pastatuose. Jei jau taip nutiks, tai ateityje, matyt, galime sulaukti ir siuntinių iš nuosavo unitazo. Na, bet kol kas autorius to nesiūlo. Jis teigia, kad „Kurmių“ armija, zujanti miestų kanalizacijos tinklais leistų sumažinti transporto srautus ir pagreitintų krovinių bei siuntų pristatymus. Visgi nelabai įsivaizduoju kas ryžtųsi užsisakyti picą į namus per tokią originalią pristatymo sistemą.

Miesto kurmių stoteles siūloma įrengti pašto skyriuose, prekybos centruose, biurų pastatuose.

Panašūs straipsniai:
Daugiau informacijos apie kanalizacijos sistemų istoriją rasite čia.
 • Twitter
 • Facebook
 • MySpace
 • Digg
 • del.icio.us
 • Technorati
 • LinkedIn

Raktažodžiai: , , , ,

3 Komentarai temai “Ar picas jau gabens ir kanalizacijos vamzdžiais?”

 1. šauni idėja.
  o užsisakęs ir nežinosi, kaip atvežama pica.
  manyčiau, čia mažiau šansų, kad kas nors tą picą apspjaus, numes ant žemės ar dar ką piktą padarys, nes ryte susipyko su kažkuo.

  #146
 2. Mantas

  Tiek to tos picos, va e-komercija tai soktu i virsu. Ir maziau transporto mieste, as uz toki projekta ;)

  #147
 3. Dar galima būtų Kalėdines dovanas tokiu būdu siuntinėti :)

  #149

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos