Ateities knygynai virs spaustuvėlėmis

09/30/09 13:39

bookstore

OnDemandBooks kompanijos spausdinimo mašinos Espresso Book Machine jau gali per kelias minutes Jums atspausti ir surišti vieną iš 3,5 milijono knygų, kurios yra Google duomenų bazėje. Tokia galimybė atsirado po to, kai OnDemandBooks ir Google pasirašė bendrą susitarimą.

Žaibiško knygų spausdinimo idėja nėra nauja. OnDemandBooks savo mašinas naudoja jau penketą metų. Kas kita – asortimentas. Savo pranešime kompanijos vadovai tvirtina kad jie dabar gali atspausdinti neregėtą gausybę knygų įvairiomis kalbomis. Espresso Book Machine spausdina iki 100 puslapių per minutę. O esminis aparato privalumas yra toks, kad dabar knygynams nebereikia didelių patalpų, lentynų ir viso to sandėlio knygų, kurias nežinia kas ir kada nupirks.

Žaibiško knygų spausdinimo mašina kainuoja iki 112.000 JAV dolerių (priklausomai nuo komplektacijos).


 • Twitter
 • Facebook
 • MySpace
 • Digg
 • del.icio.us
 • Technorati
 • LinkedIn

Raktažodžiai: ,

5 Komentarai temai “Ateities knygynai virs spaustuvėlėmis”

 1. Audrius

  fotoknygas spaudintis galima neišeinant iš namų. Nereikia net knygyno.
  Lietuvoje neblogai tai daro Jokužio spaustuvė, gal darkas. http://www.kalendoriai.lt/lt/fotoknyga/1usakym-tvarka/
  taip pat panaršius internete galima rast ir įvairenių, kartais net pigesnių variantų
  http://www.blurb.com

  #169
  • Kristupas

   Tai kiek supratau iš nuorodos jie spausdina fotoknygas (kurias pats susilipdai iš savo foto kolekcijos), nemanau kad jie atspausdintų betkokį pdf’ą nes reiktų pirma permaketuot.

   Kas mane labiausiai domina tai ar Lietuvoje kas nors naudosis šiomis OnDemandBooks ir Google sutarties atvertomis galimybėmis.. gal sklinda kokie gandai?

   #172
 2. Audrius

  Kristupai, ar nuotraukas ar tekstą visvien pats maketuoji, tad realiai neturėtų būt skirtumo. tik kiek mačiau visokių variantų – popierius kietokas – albuminis, bet gal yra ir kitokių. pARAŠYK Jokužiui – paaiškins gal

  #173
  • Kristupas

   Ką jie ten spausdina manęs nelabai domina, man rūpi ar ta google duombaze su 3.5 mln. knygų bus kaip nors pasinaudota Lietuvoj, reiktų kokiam knygynui siūlyt investuot į šitą aparatą, nes yra labai daug į lietuvių kalbą neišverstų ir Lietuvoje neparduodamų knygų prie kurių norėčiau prikišt savo rankas

   #174

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos