Australai patobulino sauskelnes

06/19/09 13:54
Pirmosioms sauskelnėms jau daugiau kaip 60 metų.

Pirmosioms sauskelnėms jau daugiau kaip 60 metų.

Sauskelnių gamintojai, atrodo, prisiminė seną gerą patarlę, kad visi nauji dalykai yra paprasčiausiai tik senai pamiršti geri, seni išradimai ir vėl pradėjo gaminti daugkartinio naudojimo sauskelnes. Gal būt tokiam žingsniui gamintojus pastūmėjo sunkmetis ir vartotojų polinkis vis labiau taupyti, o gal ir pastarųjų metų „babyboom“. Kaip ten bebūtų, plaunamų sauskelnių „gDiapers“ pardavimai Jungtinėse Amerikos Valstijose auga matematine progresija.
Vienkartinių sauskelnių istorija prasidėjo dar 1942 metais, kai viena siuvykla sukūrė pirmąsias sauskelnes iš guminių kelnaičių ir drėgmę sugeriančio įkloto. Kurį laiką sauskelnės buvo tobulinamos ir 1961 metais prekyboje pasirodė pirmosios vienkartinės „Procter&Gamble“ sauskelnės. Po kurio laiko atsirado ir sauskelnės suaugusiems ir net naminiams gyvūnams. Vystyklus jau seniai pamiršome, o dėl pigesnių vienkartinių sauskelnių jaunos šeimos iš Lietuvos važiuoja net ir į Lenkijos prekybos centrus. Sauskelnės yra pakankamai nebrangios, patogios ir gerokai palengvina vaiko priežiūrą. Tačiau vienkartinės sauskelnės turi ir trūkumų: jų sintetinė sudėtis ir menkas oro pralaidumas kelia tam tikrų nepatogumų, na ir ekologija – kaip ir plastikiniai maišeliai panaudotos sauskelnės gan ilgai nesuyra. Skaičiuojama, kad jos suyra maždaug per 250-500 metų.

miestų sąvartynuose sauskelnės yra trečioje vietoje tarp visų kietųjų atliekų.

miestų sąvartynuose sauskelnės yra trečioje vietoje tarp visų kietųjų atliekų.

Australai Jason ir Kimberly Graham-Nye labai nustebo, kai sužinojo, kad miestų sąvartynuose sauskelnės yra trečioje vietoje tarp visų kietųjų atliekų ir sudaro net 4 proc. sąvartynuose kaupiamų buitinių atliekų. Vien tik Australijoje kasmet į sąvartynus iškeliauja per 3,5 mln. tonų panaudotų sauskelnių. O pasaulyje tokios atliekos skaičiuojamos milijardais tonų. Gamtos apsaugos organizacija „Ocean Conservancy“ suskaičiavo, kad sauskelnės patenka į labiausiai pasaulio vandenynus teršiančių atliekų sąrašus.

Taigi 2005 metais Graham-Nye šeima sukūrė daugkartinio naudojimo, greit suyrančiaus „gDiapers“, persikraustė į JAV ir čia pradėjo masinę jų gamybą. Šių sauskelnių „konstrukcija“ gan paprasta. Jos susideda iš trijų sluoksnių: išorinis sluoksnis – plaunamos medvilnės ir elasteno kelnaitės, plaunamas vidurinis sluoksnis iš neilono ir poliuretano, vidinis drėgmę sugeriantis sluoksnis. „gDiapers“ komplektas (pora kelnaičių, 4 drėgmę sulaikantys vidurinio sluoksnio įklotai ir 16 vienkartinių drėgmę sugeriančių vidinių įklotų) kainuoja 27 USD (apie 70 Lt). Papildomai už 15 USD galima įsigyti keičiamų vienkartinių įklotų komplektą (32-40 vienetų priklausomai nuo dydžio).

Patyrusios mamos pripažįsta, kad „gDiapers“ sauskelnės nėra tokios patogios kaip vienkartinės „Pampers“, „Libero“ ar „Huggies“, tačiau jos turi ir savų privalumų.
Visų pirma tai – mažiau atliekų sąvartyne, o vidinis „gDiapers“ įklotas suyra per porą savaičių. Be to, šiose sauskelnėse nėra polivinilchlorido ir chloro, sugeriantis sluoksnis yra sveikesnis nei įprastuose vienkartiniuose „pampersuose“.
Lietuvoje ir Europoje prekybos centruose „gDiapers“ nerasite, nes tokiomis sauskelnėmis prekiaujama tik JAV ir Kanadoje. Tačiau jų galima užsisakyti internete, o šias sauskelnes rekomenduoja net ir pati Julia Roberts.

Daugiau informacijos apie sauskelnes rasite čia…
  • Twitter
  • Facebook
  • MySpace
  • Digg
  • del.icio.us
  • Technorati
  • LinkedIn

Raktažodžiai: , , , ,

Komentarai temai “Australai patobulino sauskelnes”

  1. Ne tokia ir naujiena tos daugkartines sauskelnes.O mes lietuvaites dar ekologiskiau auginam mazylius,nes vietoj dregme nepraleidziancio poliuretano sluoksnio,naudojam lonalizuotas vilnones kelnytes. Ir vidinis sugeriamas sluoksnis yra medziaga(frotinis medvilninis, bambukinis, kanapinis audinys).I klozeta nuleidziamas tik kakutis, o visa kita plaunama. Jokio vargo su daugkartinem sauskelnem,nes pati dukryte auginu savo siutom ir megztom sauskelnem. taip pat ir kitiem mazyliams dar pasiunu ir parduodu. O lietuviskos sauskelnes dar pigesnes nei JAV :) Galit patys tuo isitikinti aplanke musu puslapi http://www.mazyliui.com

    #57

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos