Miestų autobusai mokosi plaukti

02/22/10 17:08

bus amfibia

Į miestų gatves išrieda pirmieji maršrutiniai ir turistiniai autobusai amfibijos. Tai olandų kompanijos Dutch Amphibious Transport Vehicles BV kūdikis.

Stagecoach Amphibious Bus plaukikai jau išbandė savo jėgas Olandijos, Vengrijos miestuose, o štai nuo šio mėnesio ir Škotijos Glasgow. Tokie autobusai gali važiuoti miesto gatvėmis kaip visi kiti įprasti autobusai, o privažiavę vandens kliūtį – kirsti ją lyg amfibijos.

Pirmasis reisas Clyde upe Škotijoje buvo surengtas kaip bandomasis, viliantis, kad tokie autobusai ateityje pakeis nuostolingą keltą, kuris Glasgow bus uždarytas jau kitą mėnesį.

Stagecoach Amphibious Bus beveik niekuo nesiskiria nuo įprasto 50-ies vietų keleivinio autobuso Volvo. Na, nebent tuo, kad jo dugne sumontuotos oro pagalvės, įrengta speciali amfibijos valdymo sistema, o korpusas kruopščiai užsandarintas. Šis Euro 5 standartus atitinkantis autobusas vandenyje išvysto 8 mazgų greitį, o kelyje rieda kaip ir bet kuris tradicinis autobusas.

.

Neryje Vilniuje, Kaune arba Klaipėdos perkėlose, matyt, dar negreit galėsime stėbėt panašius eksperimentus. O kol kas galime pasisemti patirties iš smulkiųjų racionalizatorių išradėjų ir pamėginti susikonstruoti nuosavą dviratį amfibiją.

.
 • Twitter
 • Facebook
 • MySpace
 • Digg
 • del.icio.us
 • Technorati
 • LinkedIn

Raktažodžiai: , , ,

7 Komentarai temai “Miestų autobusai mokosi plaukti”

 1. A.N.Onimas

  Liuks!!! Balsuoju už ekspermentą panemunėje :) )

  #586
 2. Pamary per potvynius tokie autobusai tikrai labai praverstu

  #588
 3. Vilniuje taip pat nepamaišytų. Tik va kaina didoka. Apie 700.000 :(

  #589
 4. jonas

  Greicio truksta.Butu galima 50 wakeboarder-iu sutalpint…

  #594
 5. jurgis

  geras reikalas

  #600

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos