Naujausi biodegalai – iš menzūrėlės

05/3/10 21:27

Apparition of the Town of Delft (Oil on canvas, 1936)

Genetiškai modifikuotas baubas klaidžioja po Europą. Visus gąsdina genetiškai modifikuoti organizmai (GMO). Modifikuotos bulvės, genetiškai apdoroti kukurūzai ir kiti maisto produktai klaidžioja lyg kokios šmėklos. Tik tokių šmėklų nesibaido racionalizatoriai-išradėjai.

Noubar Afeyan sugalvojo kaip pagaminti biodyzeliną tiesiog iš oro, o tiksliau – iš anglies dvideginio. Tai galima padaryti bet kurioje menzūrėlėje. Tik toje menzūrėlėje turi būti N.Afeyan  bakterijų.

N.Afeyan nėra stebūkladarys. Jo kompanija Joule Biotechnologies eksperimentuoja su biodegalų gamyba senokai. Tradiciškai gaminant biodegalus reikia augalinės medžiagos. Tai yra tam tikro tarpininko tarp saulės ir vidaus degimo varikliui tinkamo skysčio. Skysčio, kuris gali tinkamai pastumdyti transporto priemonės stūmoklius.

Paprastai, biodegalams dažniausiai naudojamos genetiškai modifikuotos sojos arba rapsai. Tokie augalai  fotosintezės metu sukaupia daugiausiai tinkamos biomasės. Iš tos biomasės yra išskiriamos alyvos arba aliejai, o šie jau – naudojami etanolio gamyboje. N.Afeyan bakterijos tokius aliejus pagamina tiesiog iš oro, o tiksliau – iš anglies dvideginio ir vandens. Plačiau apie tai rašo MIT Technology Review. Chemija ir tiek. O, gal, alchemija. Mendelejevo sapnas.

Nenustebsiu jei vieną dieną biodegalus ar tiesiog – degalus ims pardavinėti Rimi prekybos centrų vaisvandenių ir kitų gaiviųjų gėrimų skyriai. Juk S.Pellegrino litras ten jau dabar kainuoja mažiau už A95 litrą. Ką čia ir bepridėsi, kai mūsų premjeras siūlo persėsti iš tradicinių automobilių į elektromobilius.

biodiesel_pump_with_flowers (1) • Twitter
 • Facebook
 • MySpace
 • Digg
 • del.icio.us
 • Technorati
 • LinkedIn

Raktažodžiai: , , , ,

Komentarai temai “Naujausi biodegalai – iš menzūrėlės”

 1. tomonzo

  Video yra paskaita apie rizikos kapitalą. Gera, bet tikriausiai ne tai, kad turėjo būti.

  #882

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos