„Buržuikė“ automobilyje

02/12/12 22:01

Jei Lietuvos automobilių registravimo įstaigoje paprašytute techniniame pase įrašyti, kad jūsų automobilis be ABS, saugos pagalvių, lietų ratlankių ir kitų reikšmingų techninių privalumų dar turi malkomis kūrenamą krosnelę, taip vadinamą „buržuikę“ (pečiuką), tai būtumėte išjuoktas. Na, arba mažų mažiausiai – nesuprastas.

O štai šveicarui Pascal Prokop iš Ciuricho priemiesčio pavyko išsireikalauti, kad panašus įrašas būtų padarytas jo senučiukės Volvo 240 (1990 m.) dokumentuose. Dabar šis automobilis vadinasi Limousine mit Holzofen eingebaut.

Malkomis kūrenama krosnelė šiame limuzine sumontuota vietoje priekinės keleivio sėdynės, pasakoja šveicarų tinklapis 20 Minuten Online.

Tokį neįprastą šildymo būdą savo automobilyje ševeicaras buvo priverstas susimontuoti ne dėl paikos užgaidos, bet, kaip sakoma, iš reikalo. „Kai labai pavargstu darbe arba per daug išgeriu man tenka nakvoti automobilyje“,- aiškina Pascal Prokop. O nakvoti automobilyje kai tokie šalčiai lauke, tikrai – menkas malonumas. Tad krosnelė pašonėje – patogus sprendimas. Aišku, automobilių techninių apžiūrų centras neiškart leido šveicarui naudotis krosnele automobilyje. Tačiau, kai važiuoklė tvarkinga, variklis, žibintai, stabdžiai ir kiti mazgai senučiukėje Volvo dirba be priekaištų, bagažinėje – gesintuvas ir perspėjamasis ženklas su liemene, nebeprikibsi. Tik kelių policininkai vis dar stabdo tą keistą automobilį su rūkstančiu kaminu virš stogo.

Beje, malkomis kūrenamus automobilius yra pamėgę ne tik šveicarai, bet ir suomiai. Suomijoje yra įkūrta net malkomis varomų automobilių asociacija. O tokie automobiliai Suomijoje malkutėmis ne tik šildo keleivius, bet ir suka variklius. Rimtas reikalas.  • Twitter
  • Facebook
  • MySpace
  • Digg
  • del.icio.us
  • Technorati
  • LinkedIn

Raktažodžiai: , , , , , ,

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos