Namų elektrinė Bloom Box

03/16/10 09:15

bloomboxxx

Nuo oficialaus pristatymo vasario pabaigoje praėjo vos kelios dienos, o naujausia mažųjų elektrinių technologija jau parduota. Ir ne bet kam, bet pasaulio galingiesiems. Energy Server technologiją iš mažos kompanijos Bloom Energy nupirko eBay ir sumokėjo už ją… Hmm… Kainos neaptikau. Na, tiek to. Matyt, tai – komercinė paslaptis.

Silikono slėnio prieigose vasario gale prie centrinio eBay biuro San Jose mieste susirinko tikrai garbinga publika: Arnoldas Švarcenegeris, Kalifornijos gubernatorius, George Shultz ir Colin Powell, buvę JAV valstybės sekretoriai, Larry Page, vienas iš Google įkūrėjų, ir kiti garsūs bei įtakingi žmonės.

Jie susirinko pristatyti visuomenei ir patys susipažinti su „stebuklinga“ ES-5000 dėže , praminta Bloom Box. Nuo šiol į masinę prekybą paleisti kompaktiškos namų elektrinės arba energijos serveriai. 5,7х2,1х2 metrų gabaritų ir 9 tonų svorio juodosios dėžės galingumas – 100 kilovatų. Vienos tokios dėžės užtenka keliems namams arba nedideliam biurų pastatui. Sujungus kelias Bloom Box dėžes jos gali aprūpinti energija ir daugiau vartotojų.

bloomboxx

Bloom Box dėžės veikimas paremtas SOFC energiniais elementais. Šių šiluminių elementų kūrėjas – Arizonos universiteto profesorius KR Sridhar. Jis, beje, NASA užsakymu yra sukūręs ir kompaktišką deguonies generatorių, kuris veikia Marse.

„Mūsų technologijos pagrindas – paprasčiausias smėlis“, – pristatydamas Bloom Box prisipažino KR Sridhar. Tačiau prireikė nemažai sumanumo, kad smėlis virstų efektyviais energetiniais elementais. Šie elementai maitinami dujomis ir biodegalas.

bloombox

400 kilovatų galingumo energetiniai serveriai jau keletą metų veikia Google centrinėje būstinėje JAV ir aprūpina ją energija. Pernai tokios stebuklingos dėžės buvo sumontuotos dviejuose Walmart prekybos centruose, Bank of America būstinėje ir viename FedEx padalinyje. Šiuo metu Bloom Box jau montuojami ir Coca Cola gamyklose. Kuo patraukė šios dėžės tokias solidžias kompanijas? Matyt, efektyvumu. ES-5000 eneregijos serverių pagamintos elektros energijos kaina yra dvigubai mažesnė už iš bendrojo tinklo perkamą energiją. JAV elektros tinkluose kilovatvalandė kainuoja apie 0,37 Lt (0,15 dolerio). Tokia matematika, kai skaičiuojame dujų panaudojimą. Jei tokias dėžes maitinti savo dujomis ar biokuru, kurį pasigaminame patys, na, pvz. iš atliekų, tai Bloom Box pagaminama elektros energija dar atpinga.

Beje, vienos 100 kilovatų galingumo Bloom Box dėžės kaina nemenka – tarp 700-800 tūkstančių USD.

.
 • Twitter
 • Facebook
 • MySpace
 • Digg
 • del.icio.us
 • Technorati
 • LinkedIn

Raktažodžiai: , ,

5 Komentarai temai “Namų elektrinė Bloom Box”

 1. leo

  Bloom energy zada, kad per kelis metus sumazins to daikto kaina iki 3000 usd. Taciau sis daiktas turi viena didele problema – jis veikia kaip elektrine. T.y. jei namie tuo metu niekas nenaudoja elektros, ji kaip ir pagaminta Ignalinoje “iseina i niekur”
  Todel sis projektas turi perspektyvu tik ten, kur pastoviai prognozuojamu kiekiu reikalinga elektros energija. Didziausia sios dienos problema yra efektyvus energijos akumuliavimas.

  #646
  • Tokių elektrinių vienas didžiausių privalumų yra tas, kad nebereikia skirstomųjų tinklų. Energija gaminama ten, kur ji ir vartojama.

   #648
  • Tomas

   Tu neteisus, ji veikia tada, kai paduodamos dujos, duju padavima galima reguliuoti arba visiskai nutraukti…

   #2432
 2. tinklas

  Tai Skirstomųjų tinklų ateityje nebereiks, taip išeitų?

  #651
 3. Marius

  Čia yra gera reklama. Jei įdėmiai žiūrėjote video, turėjote išgirsti, kad ši technlogija nėra nauja. Ir ponas Sridharas neišranda nieko naujo, išskyrūs padengimą ant plokštelės. Viena danga buvo žalsvos spalvos, tai reiškia, kad sudėtyje turėtų būti nikelio. Šis faktas reiškia, kad technologija negali būti pigi.
  Šia technologija gaminama elektra yra pigesnė, nes yra subsidijuojama valstybių kaip minėta video. Todėl tai tikrai nebus tinklų pakaitalas, greičiau papildas, jei pavyks rasti dangą, kurios sudėtis būtų pigi.

  #676

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos