B.Obama skelbia karą ofšorams

05/6/09 13:09

Televizijos skalambija apie JAV prezidento Barako Obamos iniciatyvą sutramdyti lengvatinių mokesčių zonose, ofšoruose įsikūrusius tarptautinių korporacijų padalinius. B.Obama siūlo keisti mokesčių įstatymus ir nebetaikyti mokesčių atidėjimo pelnui, kurį JAV kompanijos uždirbo užsienyje. Tokios priemonės, JAV prezidento skaičiavimais, leis papildomai į biudžetą per artimiausią dešimtmetį surinkti net 210 mlrd. USD. Be to jis pranešė, kad artimiausiu metu šalies mokesčių inspekcijoje bus sukurti 800 naujų etatų ir prasidės tikras karas su mokesčių vengiančiomis kompanijomis.

Federaliniai pelno mokesčiai JAV svyruoja tarp 15 ir 39 proc., priklausomai nuo pelno dydžio ir kitų rodiklių. Tačiau, pavyzdžiui, 2004 metais JAV kompanijos deklaravo 700 mlrd. pelną, gautą lengvatinių mokesčių zonose ir nuo tos sumos sumokėjo tik 16 mlrd. Taigi šiuo atveju mokestis sudarė tik 2,3 proc. tokio pelno.

Beje, verta prisiminti šių metų vasarį kilusį skandalą, kai pakankamai dideliu lojalumu savo klientams garsėjantis šveicarų bankas UBS AG buvo priverstas atskleisti JAV valdžiai net 250-ies savo klientų pavardes, kurie per ofšorines sąskaitas manoma išvengė nemažų mokesčių. Neįtikėtinas atvejis žinant šveicarijos bankininkystės tradicijas ir prisiminus, kad už šį atvejį UBS sutiko sumokėti rekordinę net 780 milijonų JAV dolerių baudą.

Daugiau informacijos apie B.Obamos iniciatyvą rasite čia.

A, čia dar prisiminiau visai neseniai delfi.lt aprašytą istoriją apie ofšorinius grybų pardavėjus Lietuvoje ir “Respublikos” dienraštyje publikuotus FNTT būgštavimus jog, kad Lietuvos įmonės, siekiančios nuslėpti pelną, vis dažniau naudojasi užsieniečių, daugiausiai baltarusių, ofšorinių kompanijų paslaugomis. Per jas ir per fiktyvias bendroves išgryninamos milžiniškos pinigų sumos. Ir ko gi kito tikėtis, jei mokestinė našta verslui šiemet užgulė dar neregėta našta.

  • Twitter
  • Facebook
  • MySpace
  • Digg
  • del.icio.us
  • Technorati
  • LinkedIn

Raktažodžiai: , , , , ,

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos