Naujas finansų krizės išbandymas

02/2/10 12:04

wallstreetcrashcar

Šie metai taps dar vienu sunkiu išbandymu verslui, teigia italų laikraštis La Repubblica. Anot leidinio autoriaus, 2010-ieji taps didžių skolų metais, kuomet teks apmokėti krizės sąskaitas, padengti senas skolas ir užsitikrinti naujas.

Forbes duomenimis, nuo sausio iki gruodžio mėnesio šiemet didžiųjų valstybių Vyriausybės išleis vertybinių popierių už 4500 milijardus dolerių. Nemenką indėlį turės įnešti ir privačios kompanijos.

Tarptautinė konsultacinė kompanija Alix Partners suskaičiavo, kad JAV ir keturios didžiausios Europos valstybės refinansuos didžiausią iki šiol kada nors matytą skolą. Valstijose 1200 pirmaujančių kompanijų turės surasti 513 milijardus dolerių, o D.Britanijos, Vokietijos, Italijos ir Prancūzijos verslui prireiks 569 milijardų dolerių arba 397 milijardų eurų.

Sunkiausias, anot ekspertų, bus paskutinis šių metų ketvirtis, kai ateis laikas padengti mažiausiai 182 milijardus. Alix Partners prezidentas Stefano Aversa sako, kad likvidumo krizės grėsmė labai reali, o sunkiausioje padėtyje atsidurs smulkus ir vidutinis verslas.

Ar mus tai gali dar išgąsdinti? Mes juk mokame skolintis. Paskutinis pavyzdys: vietoj to, kad pasiskolintų už kelis procentus iš TVF, kuris reikalavo mažinti pensijas, Lietuvos vyriausybė kelis kart brangiau skolinosi tarptautinėse rinkose ir po to vis tiek sumažino pensijas.

Vasario pirmomis dienomis, premjerui viešint JAV Lietuva išplatino 2 mlrd. JAV dolerių (maždaug 4,94 mlrd. Lt) obligacijų emisiją su 7,625 proc. metinėmis palūkanomis. Tai yra didžiausia Lietuvos istorijoje išplatinta obligacijų emisija. 2009 m. spalį Lietuva tarptautinėse rinkose buvo išplatinusi 1,5 mlrd. JAV dolerių (3,85 mlrd. Lt) vertės obligacijų emisiją. Šiemet Lietuvos valdžia ketina skolintis apie 13 mlrd. Lt.

sweeping-paper-money-from-the-streets

Panašūs straipsniai: • Twitter
 • Facebook
 • MySpace
 • Digg
 • del.icio.us
 • Technorati
 • LinkedIn

Raktažodžiai: , , , ,

Komentarai temai “Naujas finansų krizės išbandymas”

 1. gj

  pastarąją fotografiją turbūt pasiskolinai iš savivaldybės reklamos skyriaus ? :D

  #423

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos