DARPA domina skraidantys automobiliai

04/25/10 10:41

terrafugia

JAV gynybos departamento Gynybos vystymo ir tyrimų projektų agentūra DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency) nenustoja stebinti. Robotizavę automobilius ir išbandę nepilotuojamas mašinas miestų gatvėse, dykumose bei stepėse dabar DARPA specialistai mėgina išmokyti automobilius dar ir skraidyti.

Viskas prasidėjo 2001 m., kai JAV gynybos departamentas nutarė nebeeikvoti savo žmogiškųjų išteklių ir neberizikuoti karių gyvybe, o iki 2015 m. trečdalį visų JAV kariuomenės naudojamų automobilių pakeisti visiškai automatizuotomis transporto priemonėmis, kurias valdo ne žmogus, o dirbtinis intelektas. Šį projektą įgyvendinti buvo patikėta JAV gynybos departamento Gynybos vystymo ir tyrimų projektų agentūrai DARPA.

JAV kariškiai dabar paskelbė techninę užduotį inovatoriams-išradėjams, kad šie sukurtų padidinto pravažumo vertikaliai galintį pakilti ir taip pat nusileisti skraidantį automobilį. Atrodytų nieko sudėtingo. Juk panašūs automobiliai jau kuriami senokai. Štai kad ir Urban Aeronautics kompanija, kuri prieš tris metus buvo paskelbusi, kad 2010 metais, t.y. šiemet pristatys X-Hawk skraidyklę. Tuomet kalbėta, kad X-Hawk leisis ir kils vertikaliai, galgalės pakilti į 3,5 kilometrų aukštį (beje tokiame aukštyje nebaisūs ugnikalnio dūmų teršalai). Planuota, kad X-Hawk greitis ore sieks 240 km per valandą ir be tūpimo toks aparatas galės skristi 2 valandas.

AirMule

Tiesa, šiemet Izraeilio kompanija Urban Aeronautics pademonstravo AirMule darbinę skraidančio automobilio versiją.

Čia dar galime prisiminti ir Terrafugia Transition projektą, tačiau visi jie, deja, netenkina DARPA reikalavimų. Ir AirMule ir Terrafugia labiau primena orlaivius, lėktuvus arba sraigtasparnius, bet ne automobilius. Jiems reikia pakilimo aikštelių, ant žemės tokie automobiliai nei iš tolo neprilygsta visureigiams, jų pravažumas prastas.
.

Šiuokart DARPA paskelbė skirianti 55 milijonus USD skraidančio automobilio sukūrimui ir tikisi tokį turėti jau 2015 metais. Ką gi, pagyvensim pamatysim.

O pabaigai galima būtų prisiminti kompaktiško bekelės automobilio-bagio kelionę su parasparnių už nugaros. Tokia neįprasta ekspedicija Skycar Expedition 2009 buvo surengta pernai.
  • Twitter
  • Facebook
  • MySpace
  • Digg
  • del.icio.us
  • Technorati
  • LinkedIn

Raktažodžiai: , ,

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos