Depresijai tikslesnė diagnozė

09/24/09 12:10

Krizės metais depresija kamuoja vis daugiau žmonių.Ar antidepresantai yra veiksmingi ir gydymas teisingas paaiškėja tik po aštuonių savaičių. Tiek laiko pacientas turi vartoti vaistus, kurie gal būt net negydo. Psychiatry Research žurnale pasirodė publikacija apie įrenginį, kuris leidžia greičiau ir tiksliau parinkti tinkamą depresijos gydymą.

Šis aparatas matuoja smegenų aktyvumą ir jau per savaitę gali parodyti ar gydimas tinkamas ir ar pacientas ir toliau turėtų vartoti numatytus vaistus. Toks metodas jau taikomas JAV, o depresija besiskundžiančių pacientų pastaruoju metu itin padaugėjo.

Vienas iš įrenginio kūrėjų profesorius Andrew Leuchter sako, kad taikliai parinkti vaistus nuo depresijos yra lygiai toks pat darbelis kaip mikliai sugauti juodą katę tamsiame kambaryje. Geriausiu atveju tik iš trečio karto parenkami tinkamiausi vaistai.

Savo eksperimente mokslininkai pasitelkė Aspect Medical Systems elektroencefalografą ir ištyrė 375 depresija sergančių pacientų smegenis. Testas trunka vos 15 minučių. Mokslininkai ištyrė depresijos kamuojamų asmenų smegenis prie vartojant populiarų antidepresantą Escitalopram. Vėliau pacientai buvo suskirstyti į tris grupes. Vieni ir toliau naudojo Escitalopramą, kiti – Bupropioną, o trečiai grupei buvo duodami abu šie vaistai. Tarp seansų mokslininkai fiksavo pacientų smegenų veiklos aktyvumą ir pastebėjo, kad 74 atvejais iš šimto jie gali tiksliai pasakyti ar vaistas tinkamas. Be to, šiuo metodu galima nustatyti ar pakeitus vaistus paciento savijauta pagerės.

Su depresija kovojama visame pasaulyje jau daugel metų, tačiau pastaruoju metu kaip niekad anksčiau tokių ligonių padaugėjo.

Štai Izraelio psichiatrai paskelbė aptikę gan tikslų metodą kaip nustatyti ar žmogų kamuoja depresija. Depresija ne tik blogina žmogaus savijautą, bet ir keičia smegenų veiklą. Silpsta atmintis, imlumas, sumažėja gebėjimas mokytis bei susikaupti, prastėja regėjimas. Tirdami pacientų regėjimą Tel Avivo mokslininkai nustatė, kad būtent regėjimas ir jo charakteristikos leidžia tiksliau diagnozuoti depresiją.
  • Twitter
  • Facebook
  • MySpace
  • Digg
  • del.icio.us
  • Technorati
  • LinkedIn

Raktažodžiai: , , , , , ,

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos