Didysis Danijos karalystės laivynas

03/7/11 18:36

Per artimiausius kelis metus Pietų Korėjos laivų statytojai danams pastatys seriją pačių didžiausių pasaulyje laivų. Milžiniški krovininiai laivai leis krovinių gabenimo jūromis bendrovėms sumažinti pervežimo kąštus, o gamtosaugininkai galės džiaugtis dar ir sumažėjusia tarša.

Šių metų vasarį danų kompanija Maersk paskelbė pasirašiusi sutartį su laivų statytojais DSME sutartį dėl naujo tipo milžiniškų krovininių laivų Triple-E statybos.

Naujieji laivai bus beveik pusės kilometro ilgio ir apie 80 metrų aukščio. Tai yra tokio aukščio koks yra Vilniaus viešbutis „Lietuva“ (Radisson Blu), Konstitucijos prospekte. Tokiame laive tilps 18 tūkstančių TEU tipo konteinerių. Jei tuos konteinerius sudėti į vieną eilę, tai jie ištystų į 110 kilometrų ilgio traukinį.

Naujieji Triple-E pakeis didžiausius šiuo metu Maersk E Series konteinerių laivus, kurie jau ir dabar telpa ne į visus didžiuosius pasaulio uostus.

Be savo įspūdingų gabaritų naujieji laivai įdomūs dar ir tuo, kad jie gerokai sumažins anglies dvideginio išmetimus pervežant krovinius. Lyginant su įprastais konteineriniais laivais Triple-E sumažins CO2 išmetimą 50 proc. Išmetamų dūmų ir kitų išmetimų energija bus panaudojama papildomos energijos generavimui. Ir dar. Tokį vandenynų milžiną valdys vos 13 jūreivių ekipažas.

Konteinerio plukdymas iš Kinijos į Europą (ir atgal) naujaisiais Maersk konteineriniais laivais atpigs apie 20-30 proc.
Maksimalus tokio laivo greitis sieks 22,5-23 mazgus (apie 42-43 km per val., 23 jūrmiles per val.).

Pirmasis Maersk Triple-E į vandenį bus nuleistas 2013 metais.

Pagal krovinių gabenimo efektyvumą ir energijos sąnaudas, lyginant skirtingas transporto priemones, didieji laivai bus geriausi.

Pagal krovinių gabenimo efektyvumą ir energijos sąnaudas, lyginant skirtingas transporto priemones, didieji laivai bus geriausi.

Panašus straipsnis:  • Twitter
  • Facebook
  • MySpace
  • Digg
  • del.icio.us
  • Technorati
  • LinkedIn

Raktažodžiai: , , , , ,

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos