Dujininkai pastatys didžiausią laivą

10/14/09 15:24
Prelude Floating Liquefied Natural Gas Project

Prelude Floating Liquefied Natural Gas Project

Kelių energetikos kompanijų korporacija paskelbė statysianti mega laivą, savo gabaritais pralenksiantį visus iki šiol pastatytus laivus. Palyginimui, naujojo laivo vandentalpa bus šešis kartus didesnė už amerikiečių atominio lėktuvnešio Nimitz vandentalpą. Jūrų milžinas taps plaukiojančia gamykla.

Kam tokio milžino prireikė? Shell kompanijos specialistai sugalvojo būdą kaip išgauti jūros dugne įstrigusias gamtinių dujų atsargas ( Stranded gas reserve ). Tokias atsargas, kurios susikaupę nedideliuose, išsimėčiusiuose telkiniuose. Konkrečiai šiuo atveju kalbama apie Prelude ir Concerto telkinius prie vakarinių Australijos krantų.

Norint įsisavinti šiuos gamtinius išteklius tradiciniu būdu tektų nutiesti 475 kilometrų ilgio vamzdynus jūros dugnu. Pajūrio miestelyje Broome reiktų pastatyti suskystintų dujų gamyklą ir tanklaivių terminalą. Tai kainuotų milijardus.

Shell siūlo efektyvesnį ir pigesnį Prelude Floating Liquefied Natural Gas Project projektą ir milžiniškos plaukiojančios gamyklos statybą. Šis laivas plūduriuotų tiesiai virš gręžinių ir skystintų dujas tiesiog savo deniuose. Įsisavinęs vieną verslovę laivas perplauks į kitą vietą ir ten vėl imsis savo darbo.

Taifūnai nebaisūs

FLNG laivas-gamykla bus toks didelis, kad jam nebus baisūs jokie taifūnai. Laivo ilgis sieks 480 metrų, o plotis – 75 metrus. Milžinas svers 600 tūkstančių tonų. Laivas plūduriuos tokiose vietose, kur jūros gylis siekia 250 metrų ir perdirbs iki 3,5 milijonų tonų suskystintų gamtinių dujų per metus.

Didžiausiu pasaulio laivu šiuo metu yra laikomas Knock Nevis tanklaivis (458 m ilgis ir 69 m plotis), kuris stovi Persų įlankoje ir atlieka naftos saugyklos funkcijas.

Dėl naujojo jūrų milžino statybos Shell jau sudarė sutartis su korėjiečių Samsung Heavy Industries ir prancūzų Technip.
  • Twitter
  • Facebook
  • MySpace
  • Digg
  • del.icio.us
  • Technorati
  • LinkedIn

Raktažodžiai: , , , , ,

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos