Dviratis be grandinės. Stringbike.

10/1/10 09:01

Italijoje, Padujos mieste vengrų inžinieriai pristatė naujovę – dviratį be grandinės Stringbike. Šiame dviratyje vietoj grandinės pritaikyta taip vadinama Stringdrive dirželių mechanizmas.

Abiejuose šio dviračio šonuose sumontuotos specialios svirtys su trosais. Sukant dviračio pedalus svirtys paeiliui keičiasi ir perduoda sukimo momentą galinio rato ašiai. Svirtys sukasi ratu tolygiai. Ant galinio rato ašies nėra nei žvaigždės nei pavarų mechanizmo. Galinį ratą šiame dviratyje galima išimti taip pat paprastai kaip ir priekinį.

Stringbike turi 19 pavarų, kurias galima keisti ne tik važiuojant, bet ir stovint vietoje.

.

.

Stringbike dviračius gamins vengrų bendrovė Schwinn Csepel. Šio dviračio kūrėjai artimiausiu metu rengiasi patobulinti savo kūrinį ir sukonstruoti plentinę bei turistinę Stringbike versijas.

.

.

Judesio perdavimo virvutės-dirželiai pagaminti iš itin tankaus polietileno HDPE. Tokia medžiaga yra atspari temperatūrų pokyčiams, purvui, vandeniui, smėliui ir kitiems išorės poveikiams. Tokių dirželių nereikia veržti, tepti specialiu tepalu. Be to, jie ilgaamžiškesnis už grandines, kurias reikia keisti kas 2.000-5.000 km. HDPE dirželiai nekeičia savo savybių nuvažiavus net ir 10.000 kilometrų.

. • Twitter
 • Facebook
 • MySpace
 • Digg
 • del.icio.us
 • Technorati
 • LinkedIn

Raktažodžiai: , , ,

4 Komentarai temai “Dviratis be grandinės. Stringbike.”

 1. įdomiai atrodo, įdomiai – galėtų praktinio važiavimo video parodyti.

  #2266
 2. dviratininkas

  jegu dviratis 27 pavarų grandinę reik keist kas 1000-1500km aisku priklauso nuo važinėjimo gali ir po 500km išsitampyt

  #2269
 3. A.N.Onimas

  Dviracio gradine reikia keisti priklausomai nuo pavaru kartos, vazinejimo ypatumu, ir kaip priziurimas dviratis…. (Shimano 8 karta – 2000 km, Shimano 10 – 200-500 km).

  #11770

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos