Elektrifikuotos širšės

12/27/10 10:14

Didžiąją dalį energijos širšės gauna iš maisto, tačiau, kaip paaiškėjo, šie vabzdžiai turi ir papildomą energijos šaltinį. Tai – mažytis saulės energijos generatorius.
Izraelio ir D.Britanijos mokslininkai ištyrė rytų širšes (Vespa orientalis) ir nustatė kad šios gali pasigaminti energijos iš saulės šviesos.

Naturwissenschaft žurnale publikuotame straipsnyje rašoma, kad širšių egzoskelete juodosiose dėmėse susikaupęs melaninas, o šviesiosiose – ksantopterinas (xanthopterin). Abu šie pigmentai perdirba saulės energiją į elektros energiją. Mokslininkai nustatė, kad tik nedidelė ant vabzdžio kūnelio krentančios saulės energijos dalis atspindima. Ksantopterinas sugeria apie 0,335 proc. saulės energijos. Palyginimui, tradicinės saulės baterijos pasiima apie 10-20 proc. energijos.

Širšės egzoskeleto paviršiaus struktūra leidžia sukaupti kaip galima daugiau saulės energijos.

Širšės egzoskeleto paviršiaus struktūra leidžia sukaupti kaip galima daugiau saulės energijos.

Kol kas neaišku kam širšėms reikia tos papildomos elektrinės energijos. Spėjama, kad saulės energija sunaudojama vabzdžių vidaus organų veikloje ir „maitina“ tam tikrus fermentus.
Iki šiol mokslininkai atrado ir ištyrė gausybės augalų gebėjimą pasisavinti saulės energiją, tačiau gyvūnijos pasaulyje tai yra naujiena.

Biologai išskyrė ksantotepteriną, jį ištirpdė ir tuo tirpalu padengė fotoelemento elektrodą. Apšviestas toks elementas gamina elektros energiją.

Biologai išskyrė ksantotepteriną, jį ištirpdė ir tuo tirpalu padengė fotoelemento elektrodą. Apšviestas toks elementas gamina elektros energiją.  • Twitter
  • Facebook
  • MySpace
  • Digg
  • del.icio.us
  • Technorati
  • LinkedIn

Raktažodžiai: , ,

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos