Energija iš besimaišančio gėlo ir sūraus vandens

08/17/09 14:28

upėItalijos mokslininkai siūlo būdą kaip pasigaminti energijos iš besimaišančio gėlo upių ir sūraus jūros vandens. Doriano Brogioli iš Milano universiteto (Universita degli Studi di Milano Bicocca) teigia, kad tose vietose, kur upės įteka į jūras galima nebrangiai pasigaminti elektros energijos.
Panašios idėjos buvo kilę jau ne vienam mokslininkui ir net bandomos. Eksperimentiniai įrenginiai iš besimaišančio gėlo ir sūraus vandens pagamina iki vieno kilovato elektros energijos iš litro vandens. Tačiau tokios sistemos sudėtingos ir brangios, mat paremtos specialiomis membranomis, pro kurias turi vanduo pratekėti.
Doriano Brogioli dabar pasiūlė kitą būdą, paremtą kondensatoriumi su dvigubu elektros sluoksniu. Dvigubo elektros sluoksnio potencialas priklauso nuo jonų koncentracijos. Jis siūlo pagaminti kondensatorių iš dviejų porėtų anglies plokščių. Pirmiausia į tokį įrenginį paduodamas jūros vanduo, turintis chloro ir natrio jonų. Paleidus kondensatoriumi elektros srovę teigiami elektrodai pritraukia chloro jonus, o neigiami – natrio jonus. Po to į įrenginį paduodamas gėlas vanduo. Druskų koncentracijos skirtumas priverčia jonus pasišalinti ir įtampa elektroduose padidėja. Po to sistema ima pati gaminti elektros energiją.
Mokslininkas jau išbandė savo technologiją laboratorijoje ir dabar ketina pastatyti eksperimentinį įrenginį natūralioje aplinkoje. Doriano Brogioli teigia, kad jo sistema bus pigesnė už saulės energijos generatorius ir patogesnė už vėjo jėgaines. Ar tokios jėgainės galėtų atsirasti Lietuvos pajūryje dar neaišku. Tam reikia papildomų tyrimų ir laiko.

Dar siūlau susipažinti:

 1. su vokiečių sukonstruotais nebrangiais naujos kartos vėjo generatoriais namams.
 2. ir Jungtinėje Karalystėje vykdomu jūrinės energetikos projektu „Austrė“ (Oyster).

Panašūs straipsniai:


 • Twitter
 • Facebook
 • MySpace
 • Digg
 • del.icio.us
 • Technorati
 • LinkedIn

Raktažodžiai: ,

Komentarai temai “Energija iš besimaišančio gėlo ir sūraus vandens”

 1. [...] Panašūs straipsniai: Energija iš besimaišančio gėlo ir sūraus vandens. [...]

  #313

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos