Galima vairuoti ir be teisių

10/12/09 12:39

lenktynesJei norėsite tapt motociklininku, gaut teisę pajodyti tą dviratę transporto priemonę, tuomet jums teks išlaikyti teorinį eismo organizavimo taisyklių egzaminą ir dar praktinio vairavimo įskaitą. Be to, turėsite praeiti pirmosios pagalbos kursus, gauti sveikatos pažymėjimą ir vairavimo kursų baigimo liudijimą. Tik tuomet, kai įveiksite visas šias kliūtis jums bus išduotos teisės valdyti motociklą (A kategorija).

Sugalvosite vairuoti automobilį, autobusą ar traktorių – teks praeiti panašias procedūras . Tas pats ir su traukiniais, lėktuvais ar kateriais… Net ir su maitinimu. Jei norite penėt miestelėnus, tai kavinės verslui pradėti būtinai reikalingos kelios licencijos ir dar leidimai. Norėsite ginti žmones – prireiks advokato licencijos. Užsimanysite pardavinėt savo išaugintus pomidorus – vėl reiks leidimo. Sugalvosite svaidyt rutulius. Teks gauti Lietuvos petankės federacijos licenciją. Taip jau surėdyta. Juk šios veiklos išties reikšmingos ir atsakingos. Svarbios visai bendruomenei, kurioje gyvename. Jei staiga koks žioplys ims ir be licencijos pradės svaidyt petankes kur papuolė… Patys pagalvokite. Kas tuomet bus? Kažkokia savivalė.

Tačiau jei sugalvosite pavairuot valstybę, jums valstybės vairuotojo teisių arba licencijos neprireiks. Pakaks turėti partinį bilietą arba tapti kurios nors televizijos populiariu klounu. Štai tiek. Hmm… Netvarka. Reiktų licencijuot šią veiklą.

Vakar suradau bendraminčių. Tai toks Borisas Jelnikovas iš filmo „Kad ir kas benutiktų/Whatever Works“. Jis dar pasiūlė licencijuot ir vaikų gimdymą. Pritariu. Ar gerai kai dabar jie gimdomi bet kur, bet kaip ir bet kokiu tikslu. Kartais ir visai be jokio tikslo. Reiktų pirmiausia gaut gimdymo teises, o jau po to – prašom, gimdykit į valias.

Borisas Jelnikovas iš kino filmo „Whatever Works“ moko vaikus žaisti šachmatais, ir tvirtina, kad vaikų gimdymui reiktų įvesti licencijas.

Borisas Jelnikovas iš kino filmo „Whatever Works“ moko vaikus žaisti šachmatais ir tvirtina, kad vaikų gimdymui reiktų įvesti licencijas.

Eisim, matyt, su tuo Nobelio premijos vertu protu rašyti projekto konkursui „Padovanok Lietuvai viziją“. Juk pasiduot skandinavams ne geriausia išeitis. Jau žinau. Pradėsime savo planą ištrauka iš Antuano Egziuperi (Antoine de Saint-Exupery) knygos. Mažojo princo dialogu su karalium.

„Sukaupęs drąsą mažasis princas paprašė karalių malonės:

-Aš norėčiau pažiūrėt į saulėlydį… Suteikite man malonumą… Įsakykite saulei leistis…

-Jei aš įsakysiu kokiam generolui skraidyt nuo vieno žiedo prie kito kaip drugeliui ar parašyti tragediją, ar pasiversti jūros paukščiu ir jeigu generolas neįvykdys mano įsakymo, tada katras iš mudviejų bus kaltas – jis ar aš?- paklausė karalius.

-Jūs,- tvirtai atsakė princas.

-Teisybė,- pritarė jam karalius. – Kiekvieną reikia prašyti to, ką jis gali. Pirmiausia valdžia turi būti protinga. Aš turiu reikalauti klusnumo, jei mano įsakymai protingi.

-O kaip mano saulėlydis?- priminė mažasis princas, kuris niekada nepamiršdavo ko klausęs.

-Tu gausi savo saulėlydį. Aš pareikalausiu jo. Tačiau remdamasis valdymo mokslo principais palauksiu palankų sąlygų“.
 • Twitter
 • Facebook
 • MySpace
 • Digg
 • del.icio.us
 • Technorati
 • LinkedIn

Raktažodžiai: , , , , , , , , , ,

7 Komentarai temai “Galima vairuoti ir be teisių”

 1. Kaip suprantu Audrius gerai susipažinęs su petanke. Tikiuosi ir varžybose pavyksta sudalyvauti? ;)

  #186
 2. metantis

  Siaip biski nusipievinta… Daug kas meto be licenciju ir nieko… Nei kas juos persekioja ar tragedijas is to daro. Pati petankes federacija organizuoja turnyrus, kuriuose nereikalauja jokiu licenciju. Pabandyk nuvaziaves i petankes Europos ar pasaulio cempionata, ar koki garsesni petankes turnyra pvz Prancuzijoje sudalyvaut be licencijos… Pamatysi, kas neisdegs… Tie patys futbolistai ar krepsininkai turi savo sporto saku patvirtintas zaideju korteles- licencijas… Prie ko cia petanke, taip ir nesupratau…

  #187
 3. Na išties, ta petankė tik detalė. Galėjo būt ir kita. Pavyzdžiui kitesurferių licencijavimas, ar buriuotojų burlenčių numeravimas ir t.t. Tai – tik detalė. O petankes tai aš mėgstu. Turiu petankės aikštelę kieme ir svaidau ten rutulius be jokių licencijų :) į valias svaidau :)

  #189
 4. Gera idėja. Iš dalies aptarta, bet taip aiškiai dar nebuvo sugretinta su vairuotojo teisėm. Super :) . Ir mažasis princas patiko, bet pradžios taip ir nesugebėjau paerskaityt: tik pramečiau.
  Petanque prancūzai žaidžia kur papuolė ir be jokių leidimų, tai nesupratau čia bajerio.

  Jau yra svarstyta, kad vertėtų prieš priimant į seimą tikrinti aplikuojančių IQ. Ir per radiją diskusijos buvo..
  Manau, su tokia idėja kiltų didelių problemų.. nes atsirastų nesibaigiančios apeliacijos ir seimas sustotų amžiams. Nebereiktų vairo. Nes niekas niekur nevažiuotų: būtų vairuotojas ar nebūtų..

  #190
 5. audrius

  mažojo princo skaitymams reikia tam tikros nuotaikos :) karts nuo karto atsiversk tą knygą ir pajusi kada ji tau tiks: nuo pradžios iki galo :)

  #192

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos