Galingiausių kompanijų TOP-500

06/1/09 18:16
Naftos ir dujų kompanija „Exxon Mobil“ (JAV) yra didžiausia pasaulyje.

Naftos ir dujų kompanija „Exxon Mobil“ (JAV) yra didžiausia pasaulyje.

Verslo dienraštis „Financial Times“ paskelbė didžiausių pasaulio kompanijų TOP-500. Didžiausiomis pagal savo kapitalizaciją, nepaisant ženklaus susitraukimo, vėl liko naftos ir dujų kompanijos „Exxon Mobil“ (JAV) bei „PetroChina China“ (Kinija), o į trečią vietą iš vienuoliktosios užsiropštė mažmeninės prekybos milžinas „Wal-Mart Stores“ (JAV). Jis iš čia išstūmė į antrąjį dešimtuką nubildėjusią „General Electric“ kompaniją (JAV).
Verčiu sąrašą ir ieškau pažįstamų pavadinimų. A, štai – matau rusų „Gazprom“ nučiuožė iš 4 vietos pernai į 36-tą šiemet. Dar matau iš 43 į 81 vietą smukusią suomių „Nokia“. O štai visiems puikiai pažystamas „Statoil“ pakilo per tris laiptelius iki 63 vietos. O mano mėgstamą paieškos sistemą sukūrusi kompanija „Google“ šoktelėjo dar sparčiau – iki 39 vietos.
Jokių kaimynų nematyti. Iš Rytų Europos vienintelė kompanija pakliuvo į TOP500, tai – čekų elektros kompanija CEZ.
Ši lentelė rodo tam tikrų jėgos centrų poslinkius pasaulio ekonomikoje. Lyginant šiemetinę lentelę su pernykšte susidaro įspūdis, kad bene stabiliausiai išsilaikė Kinijos ekonomikos gigantai. Pavyzdžiui: „Petrochina“ ir net kinų bankai visuotinės bankinio sektoriaus depresijos akivaizdoje atrodo tvirti kaip uolos.
  • Twitter
  • Facebook
  • MySpace
  • Digg
  • del.icio.us
  • Technorati
  • LinkedIn

Raktažodžiai: , , , , , , ,

Komentarai temai “Galingiausių kompanijų TOP-500”

  1. [...] didžiausia kompanija pasaulyje ir prognozavo, kad naftos kainos išaugs iki 250 USD už barelį. Kaip jau buvo rašyta, tarp didžiausių pasaulio kompanijų „Gazprom“ šiuo metu užima tik 36 [...]

    #46

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos