Genetiškai modifikuoti milžinai

06/24/10 10:47

Prekybos centre nusipirkau tokį didelį svogūną, kad jis man netelpa į delną. Net ne svogūną, o greičiau – arbūzą. Arba mažų mažiausiai – melioną. Prie kasos nesusilaikiau ir paklausiau, ar tai – ne genetiškai modifikuotas svogūnas? Kasininkė trūktelėjo pečiais ir paklausė ar turiu nuolaidų kortelę. Iš kur jai žinot, ar tas svogūnas modifikuotas ar ne. Jai žinoti nereikia. Jos darbas – ne žinoti, bet mygti kasos aparatą.

O štai internete, The Daily Mail puslapyje aptikau dar vieną milžiną. Lašišą – banginį. Genetiškai modifikuotą žuvį, kuri ne tik greičiau auga už tradicinius, nemodifikuotus savo gentainius, bet ir užauga kur kas didesnė. Tokią lašišą išaugino Aqua Bounty biotechnologai. Modifikuotai lašišai mjau žalią šviesą uždegė ir JAV reguliuojančiosios institucijos.

Žuvimi-frankenšteinu pavadintai lašišai mokslininkai patobulino augimo hormonus, pridėjo kitų, greit augančių žuvų genų. Per metus iš ikriuko išsiritęs lašišiukas užauga vidutiniškai iki 1,34 kg svorio, o prekybai tinkamą svorį pasiekia per 18-24 mėnesius. Paprastos lašišos per metus užauga tik iki 663 gramų. Vaizdo klipą apie Aqua Bounty technologijas galite peržiūrėti štai ČIA.Jei JAV veterinarijos tarnyba leis auginti GMO lašišas, tai jau po metų, dviejų tokios žuvys pasieks mūsų stalą.

Ar ne laikas būtų biotechnologijų alchemikams išvesti ir auksažvynę žuvį. Gal tuomet tauriųjų metalų rinkose kiek susvyruotų aukso kaina. • Twitter
 • Facebook
 • MySpace
 • Digg
 • del.icio.us
 • Technorati
 • LinkedIn

Raktažodžiai: , , ,

4 Komentarai temai “Genetiškai modifikuoti milžinai”

 1. nu kazi, jau tikrai…

  #1302
 2. ED

  Įdomu, iš kur tokia priešprieša prieš genetiškai modifikuotą maistą? Esu mokslo žmogus ir, bent kiek aš ieškojau, jokių priešpriešų, išskyrus ekologinių sąveikų galimybę, nėra. Tai realiai gaunaisi, kad tai tiesiog kažkieno sukurstyta liaudis. Įdomu būtų gauti kokių įrodymų, nu kad maistas kenkia kažkam…

  #1311
 3. in

  Kiek domejausi visi irodymai apie genetiskai modifikuotu produktu zala zmogui yra kruopsciai slepiami. O atlikti bandymai su gyvunais akivaizdziai parodo, kaip lengvai sie produktai sukelia vezi, nutukima ir begale kitokiu negalavimu.

  #1588

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos