Inovacijos ugniagesiams

04/16/11 08:47

Kas gali būti paprasčiau: gaisro metu teisingai, nepanikuojant panaudoti tradicinį gesintuvą ar tiesiog mesti butelį su specialiu skysčiu į liepsnos nasrus? Japonų inžinieriai sukūrė kažką tarpinio – tarp tradicinio gesintuvo ir paprasčiausio buteliuko. Šis dūžtantis gesintuvas pavadintas SAT 119.

Anot inžinierių tokį dūžtantį gesintuvą nepaprastai lengva naudoti ir tai yra jo pagrindinis pranašumas prieš įprastus, tradicinius gesintuvus. SAT 119 yra paprasčiausias stiklinis buteliukas su specialiu skysčiu. Puslitris melsvos spalvos skysčio yra ne kas kita, kaip fosfato, sulfato, amonio bikarbonato, natrio chlorido, karbamido ir dar kelių cheminių elementų mišinys. Sudaužius tokį buteliuką skystis sparčiai virsta putomis ir patikimai „užkloja“ gaisravietę. Ši naujovė Japonijoje prekyboje pasirodys jau artimiausiu metu, o toks buteliukas-gesintuvas kainuos apie 190 litų (71 USD).

Dar vieną labai įdomią idėją pasiūlė amerikiečių chemikai. Harvardo universiteto aspirantas Ludovico Cademartiri tvirtina, kad ugnį galima gesinti elektros srove. Amerikiečių eksperimentai parodė, kad 600 vatų galios ir 40 kilovatų įtampos stiprintuvu sugeneruota elektros iškrova užgesina 30-50 cm liepsną. L.Cademartiri teigia , kad ateityje ugnegiasiams pakaks ir kur kas mažesnės elektros iškrovos.

Mokslininkai pripažįsta, kad tradicinės gaisrų gesinimo priemonės, nors ir efektyvios yra nedraugiškos ir griaunančios. Putos, vanduo, milteliai neretai pridaro ne mažiau žalos nei pats gaisras. Kaip elektra veikia ugnį galite sužinoti  ČIA.

Eksperimento metu elektros srovė gesina degančias metano dujas.

Eksperimento metu elektros srovė gesina degančias metano dujas.  • Twitter
  • Facebook
  • MySpace
  • Digg
  • del.icio.us
  • Technorati
  • LinkedIn

Raktažodžiai: , ,

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos