DAROM: iš šiukšlių pastatys rojaus salą

04/19/10 11:16

Recycled-Island-2

Pavasarinės šiukšlių rinkimų akcijos DAROM įkvėpti, o gal ir ne, olandai pasišovė supilti dirbtinę rojaus salą. Salą Ramiąjame vandenyne, kuri taptų pavyzdžiu, kaip iš vandenynuose plūduriuojančių tonų atliekų galima sukurti kažką gražaus ir prasmingo.

Olandų kompanija Whim Architecture parengė Recycled Island projektą ir ketina iš antrinių žaliavų supilti Havajų dydžio salyną. Ne šiaip sau plūduriuojantį sąvartyną, bet patrauklią salą-kurortą.

recycled-island-1

Pasaulio vandenynuose plūduriuoja tūkstančiai, šimtai tūkstančių tonų įvairiausių šiukšlių. Daugiausia – plastiko. Vandens srovės suneša jas į tam tikras vietas Ramiajame ir Atlanto vandenynuose. Tokie šiukšlynai jau akivaizdžiai bado akis. Recycled Island salą, kaip tik ir ketinama statyti vienoje iš tokių vietų.

Projekto idėja maždaug tokia: kol vieni laivai renka vandenynuose atliekas, kiti – perdirba jas Recycled Island salos vietoje ir gamina konstrukcijas, kurios suneriamos tarsi puzlės dėlionė.

Recycled-Island-6

Recycled Island idėja tik iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti utopine. Panašių bandymų būta ne kartą. Štai, kad ir britų išradėjo Richart Sowa 1998 metais iš atliekų pastatyta Spiral Island salelė. Šią prie Meksikos krantų sumontuotą salą, deja, sugriovė 2005-ųjų metų uraganas. Tačiau R.Sowa jau pastatė naują, Spiral Island II salą. Šioje saloje yra dviejų aukštų namas ir net keli medžiai.

Whim Architecture specialistai pakankamai rimtai žiūri į savo sumanymą ir primena, kad dėl visuotinio atšilimo ir kylančio vandens lygio pasaulyje tokios plaukionačios salos gali tapti puikiu prieglobsčiu „klimato pabėgėliams“.

recycl

Grįžkime vėl prie iš užsienių importuotos ir sovietmečio “subotnikus” primenančios akcijos DAROM. Man atrodo, kad surinkti šiukšles ir sukrauti jas pekelėse, tai – tik pusė darbo. O ką su tom šiukšlėm veikti? Gal Šilutės potvynių zonoje jom sutvirtinti dambas?..
  • Twitter
  • Facebook
  • MySpace
  • Digg
  • del.icio.us
  • Technorati
  • LinkedIn

Raktažodžiai: , , , , , ,

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos