Iš Tarptautinės kosminės stoties asteroidų link

08/18/10 12:53

JAV kosminių projektų strategai parengė viziją, kaip galėtų vykti pilotuojamo kosminio aparato ir astronautų kelionė į artimiausius asteroidus arba taip vadinamus NEO ( Near Earth Object).

NASA reaktyvinio judėjimo laboratorijos specialistas Brian Wilcox pateikė techninių sprendimų ir kosminės ekspedicijos projekto eskizus. Įdomu tai, kad į tokios misijos organizavimą įtraukta ir tarptautinė kosminė stotis, o tiksliau – amerikiečiams priklausanti stoties dalis.

Tarptautinė kosminė stotis dirbs iki 2015 metų. Toks numatytasis eksploatacijos laikas. Tolimesnis stoties likimas dar neaiškus. Rusai lyg ir planuoja atsiskyrę savo gabalą jo bazėje imti statyti naują kosminę stotį, o štai amerikiečiai prabilo apie tai, kad kai kurios kosminės stoties dalys gali būti panaudotos kosminėms ekspedicijoms. Čia kalbama apie vieną naujausių ir moderniausių kosminės stoties modulį Node3 arba Tranquility, kuris prie stoties buvo prijungtas tik šių metų vasarį. Ši statinaitė turi net šešis švartavimosi mazgus su liukais. Prie vieno iš jų dabar prijungtas didžiausias kosminis langas Cupola.

Atskyrus modulį nuo stoties prie jo galima jungti atskiras dalis ir taip pastatyti kosminėms ekspedicijoms tinkamą laivą.

B.Wilcox siūlo prie Tranquility modulio šonų prijungti du kosminių tyrimų aparatus Space Exploration Vehicle (SEV). Tokie aparatai skirti dviem astronautams. Atskridus prie asteroido SEV aparatais būtų tyrinėjamas asteroidų paviršius.

Apie asteroidų keliamą grėsmę mūsų planetai galite sužinoti šiame straipsnyje: Grėsmės iš kosmoso.
  • Twitter
  • Facebook
  • MySpace
  • Digg
  • del.icio.us
  • Technorati
  • LinkedIn

Raktažodžiai: , , , , , ,

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos