Japonai pagamino elektromobilį su greitai įkraunamomis baterijomis

07/14/10 08:51
Automobilis detroit-electric-car-robert-anderson

Taip atrodė pirmųjų elektromobilių įkrovimas.

Kompanija Toshiba paskelbė bendro projekto su Mitsubishi Motors pradžią. Japonai ketina pradėti masinę tokių elektromobilių gamybą, kurių įkrovimas užtruktų ne ilgiau nei trunka degalų bako pripildymas degalinėje.

Svarbiausias tokio greit įkraunamo elektromobilio elementas SCiB technologijos ličio jonų baterijos. Šias baterijas Toshiba jau išbandė elektriniuose dviračiuose, o dabar pritaikė ir automobiliams.

SCiB baterijų talpa siekia 60-70 vatvalandes kilogramui. Tai kur kas geresnis parametras už švino-rūgštinius akumuliatorius, tačiau prastesnis už tradicines ličio jonų baterijas. Nepaisant to, pagrindinis SCiB akumuliatorių privalumas – jų įkrovimo greitis. Priklausomai nuo elektros šaltinio per penkias minutes SCiB įkraunamos iki 90 proc. Dar vienas patrauklus dalykas – dešimt kartų didesnis akumuliatoriaus įkrovimo ciklų skaičius. SCiB gali išsikrauti ir būti įkraunamas net 6000 kartų, o paprasti tokio tipo akumuliatoriai turi maždaig 600 kartų įkrovimo resursą.

Elektrinis dviratis su SCiB akumuliatorium po bagažine.

Elektrinis dviratis su SCiB akumuliatorium po bagažine.

SCiB tipo akumuliatoriai montuojami į Mitsubishi i-MiEV elektromobilius. Pilnai įkrautu akumuliatoriumi toks automobilis gali nuvažiuoti 160 kilometrų.

Mitsubishi iMiev automobilis

Mitsubishi iMiev automobilis • Twitter
 • Facebook
 • MySpace
 • Digg
 • del.icio.us
 • Technorati
 • LinkedIn

Raktažodžiai: ,

Komentarai temai “Japonai pagamino elektromobilį su greitai įkraunamomis baterijomis”

 1. to

  Tegul tik istobulina technologija ir uz elektra visai nemokesime- nuvaziavai kur i kaimuka- uzsimetei laidus, ir po to vazinejies sau dykai..

  Tomas

  #1337

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos