Ką ten veikiat už sienos? Jūs stebi RTI

10/15/09 11:06
RTI sistemos veikimo principas labai panašus į medicininio tomografo veikimą arba į seisminį analogą, kuris naudojamas naftos ir mineralų paieškose.

RTI sistemos veikimo principas labai panašus į medicininio tomografo veikimą arba į seisminį analogą, kuris naudojamas naftos ir mineralų paieškose.

Unikalią sistemą, kurios pagalba galima sekti kas vyksta už sienos, sugalvojo Jutos universiteto inžinieriai (University of Utah, JAV). Šią technologiją mokslinčiai pakrikštyjo – RTI (Radio Tomographic Imaging) vardu.

Ši sistema iš esmės skiriasi nuo radarų, kurie objekto buvimo vietą bei judėjimo kryptį ir greitį nustato pagal atsispindinčias bangas.

Kaip skelbiama RTI sistemos kūrėjų pranešime, aplink stebimą pastatą vienodu atstumu sustatomi transiveriai, kuriais ir sukuriamas imtuvų-daviklių tinklas. Tokiame nematomame tinkle judantis objektas įtakoja signalų tarp transiverių pokyčius ir leidžia užfiksuoti jo buvimo vietą.

.

.

RTI sistema gan paprasta ir nekenksminga žmogui, Juk transiverių skleidžiamas signalas yra maždaug 500 kartų silpnesnis už mobiliųjų telefonų signalą. Be to, ji – mobili ir greit sumontuojama, o tai svarbu kariškiams bei operatyvinėms tarnyboms. Ji gali būt naudojama tiek įkaitų išlaisvinimo operacijose tiek ir atliekant gelbėjimo darbus griuvėsiuose. Ji pritaikoma ir pasienio tarnyboje.

Spectarnybų naudojamas Xaver 800 kainuoja maždaug ketvirtį milijono litų.

Spectarnybų naudojamas Xaver 800 kainuoja maždaug ketvirtį milijono litų.

RTI sistema nebrangi, o ją gali susikonstruoti praktiškai bet kas. Juk tokią sistemą galite pasigaminti iš paprasčiausių detalių, kurios parduodamos elektronikos prekių parduotuvėse. O štai, pavyzdžiui, Xaver 800 arba Prism 200 įrenginiai, leidžiantys stebėti kiaurai per sienas, kainuoja šimtus tūkstančių dolerių. RTI sistema yra keliolika kartų pigesnė. Be to, Xaver 800 ir Prism 200 leidžia stebėti tik kelis metrus anapus sienos, o RTI gali padengti visą perimetrą, visą pastato plotą.
 • Twitter
 • Facebook
 • MySpace
 • Digg
 • del.icio.us
 • Technorati
 • LinkedIn

Raktažodžiai: , ,

Komentarai temai “Ką ten veikiat už sienos? Jūs stebi RTI”

 1. kests

  a jo, kaitu sezonas baigesi, vienok, akivaizdu.

  #207

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos