Kalnų viršūnes nudažys baltai

06/21/10 19:15

Galima ravėti šieną arba žalia akvarele dažyti nudžiūvusią žolę. O štai Peru indėnai baltais dažais jau dažo nutirpusias Andų viršukalnes. Skamba keistai. Nepaisant to, Andų kalnų dažymą finansuoja Pasaulio bankas (World Bank).

Kaip praneša BBC, keturi Peru Andų priekalnėse įsikūrusio Licapa kaimo gyventojai jau antrą savaitę dažo Chalon Sombrero kalną baltais dažais. 4756 metrų aukščio viršukalnė vėl suspindės balta spalva, kai Eduardo Gold vadovaujami kaimiečiai baigs savo darbą.

Prieš dvidešimt metų, ši beveik 5 kilometrų aukštyje virš jūros lygio iškilusi viršukalnė buvo padengta sniego ir ledo danga. Tai buvo pagrindinis vandens šaltinis priekalnės gyventojams. Tačiau pastaraisiais metais ten sniegas ištirpo.

Netikėtą sprendimą pateikė 55 metų amžiaus savamokslis Licapa kaimelio geoinžinierius Eduardo Gold. Jis pasiūlė nudažyti viršukalnę baltais dažais ir taip apsaugoti ją nuo perkaitimo. Šią idėją palaikė Pasaulio bankas ir 100 Ideas to Save the Planet konkurse jam paskyrė finansavimą.

Dažoma rankomis. Dažai – kalkių, techninio kiaušinio baltymo ir vandens mišinys. Nudažius baltai, tikimasi, kad viršukalnės temperatūra sumažės ir ant jos vėl atsiras sniego. Beje, kažką panašaus siūlė ir JAV energetikos ministras, Nobelio fizikos premijos laureatas Steven Chu. Tik jis žengė dar toliau. Siūlė baltai nudažyti visus pasaulio stogus. • Twitter
 • Facebook
 • MySpace
 • Digg
 • del.icio.us
 • Technorati
 • LinkedIn

Raktažodžiai: , ,

3 Komentarai temai “Kalnų viršūnes nudažys baltai”

 1. sunkiai suvokiamo masto darbas, tiek apimtim, tiek dirbant dideliam aukstyje. ir kiek tie dazai ten laikykis ant to akmens ant saules, vejo, lietaus, sniego ir didelio salcio…

  #1271
 2. Ramūnas

  O ką , pabandyti verta. Kaimelis taip pat gaus papildomos saulės poliarizuotos šviesos. Ar pasiteisins , parodys tik laikas – visų mūsų mokytojas !

  #1336
 3. Keistai skamba.. Pernelyg paprastai :) Jei tai duos rezultatų – bus didelis atradimas.

  #1617

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos