Karo reikmėms rekordinės išlaidos

06/17/09 10:05

Pasaulio valstybių išlaidos karinėms reikmėms artėja prie 1,5 trilijono USD

Pasaulio valstybių išlaidos karinėms reikmėms artėja prie 1,5 trilijono USD

Karui pinigų netrūksta.  Pensijoms, socialinėms išmokoms ir kitoms panašioms reikmėms lėšų vis mažėja, tačiau ginklams ir kariuomenių išlaikymui jų  negailima. JAV kongresas  tik ką patvirtino milijardines sumas karui Irake ir Afganistane, o štai Tarptautinis Stokholmo taikos tyrimų institutas (Stockholm International Peace Research Institute, SIPRI) perspėja, kad pasaulio valstybių išlaidos karinėms reikmėms jau pasiekė rekordines apimtis. Pernai jos sudarė 1,46 trilijoną USD. Tai yra 4 proc. daugiau nei 2007 metais ir net 45 proc. daugiau nei prieš dešimt metų (1999 m.). Ginklavimosi tempų lydere pernai vėl tapo JAV (607 mlrd. USD). Po jos seka Kinija (84,9 mlrd. USD), Prancūzija (65,7 mlrd. USD), D.Britanija (65,3 mlrd. USD), Rusija (58,6 mlrd. USD), Vokietija (46,8 mlrd. USD), Japonija (46,3 mlrd. USD), Italija (40,6 mlrd. USD), Saudo Arabija (38,2 mlrd. USD) ir Indija (30 mlrd. USD).

Koks tas naujasis karas galėtų būti? SIPRI skelbia, kad pernai pasaulyje kovinėje parengtyje buvo net 8400 branduolinių galvučių. Net 2000 iš jų buvo padidintoje parengtyje ir galėjo būti paleistos per kelias minutes. Iš viso pasaulyje suskaičiuota net 23300 sandėliuojamų branduolinių galvučių, kurias yra sukaupusios JAV, Rusija, Kinija, D.Britanija, Prancūzija, Indija, Pakistanas ir Izraeilis.

Tarptautinio Stokholmo taikos tyrimų instituto ataskaita

Tarptautinio Stokholmo taikos tyrimų instituto ataskaita

Tarptautinio Stokholmo taikos tyrimų instituto ataskaitos tęsinys

Tarptautinio Stokholmo taikos tyrimų instituto ataskaitos tęsinys

Rusijos karo strategai skelbia, kad Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų technika iki 2020 metų bus atnaujinta 70 proc. Rusijos gynybos ministerija perka tankus Т-90А, tanketes БМП-3, priešlėktuvinės gynybos sistemas С-400, artilerijos pabūklus МСТА-С, raketinius kompleksus „Iskander“. Karinės oro pajėgos apginkluojamos malūnsparniais „Ми-28 Naktinis medžiotojas“ ir „Ка-52 Aligatorius“, modifikuotus lėktuvus Су-27, strateginius bombonešius Ту-160. Karinėms jūrų pajėgoms statomas sunkusis atominis kreiseris „Admirolas Nachimovas“. Pirmiausia perginkluojami desantininkų daliniai ir Šiaurės Kaukazo karinės apygardos pajėgos.

Susiję straipsniai: Bankininkai prakalbo apie karą.

Didžiųjų pasaulio valstybių karinės pajėgos yra sukaupusios per 23000 branduolinių galvučių.

Didžiųjų pasaulio valstybių karinės pajėgos yra sukaupusios per 23000 branduolinių galvučių.  • Twitter
  • Facebook
  • MySpace
  • Digg
  • del.icio.us
  • Technorati
  • LinkedIn

Raktažodžiai:

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos