Kas pasipelnė krizės metais?

10/1/09 17:37

richFinansų krizės metais kai kurie verslininkai sugebėjo ne tik išsaugoti savo turtus, bet ir juos gerokai pagausinti.

Žurnalas Forbes sudarė turtingiausių amerikiečių sąrašą, kuriame matyti, jog, pavyzdžiui, garsiausias spekuliantas George Soros, arba internetinės prekybos guru Jeffrey Preston Bezos padidino savo turtus. Tačiau bene absoliučiu lyderiu čia tapo Andrew Beal, Beal Bank įkūrėjas. Užsiimdamas nekilnojamuoju turtu ir finansinėmis operacijomis jis per metus savo kapitalą padidino tris kartus – iki 4,5 milijardų dolerių. Andrew Beal praturtėjo supirkinėdamas atpigusius aktyvus ir smukus fondų rinkoms.

Garsusis finansininkas ir nemažiau žinomas spekuliantas George Soros taip pat atsidūrė tarp tų nedaugelio, kuriems pavyko gausinti savo turtus. 79-erių metų verslininkas per metus uždirbo 2 milijardus JAV dolerių ir dabar jo aktyvai siekia 13 milijardų. Pernai metų duomenimis George Soros kompanijų aktyvai išaugo 41 procentu, o konkurentai tuo metu skaičiavo nuostolius.

Andrew Beal

Andrew Beal

Be šių dviejų verslininkų savo kapitalą augino ir Jeffrey Preston Bezos. Interneto parduotuvės Amazon.com magnato turtas išaugo, tiesa tik, 100 milijonų JAV dolerių. Dabar jo turtas vertinamas 8,8 milijardais.

Jeffrey Preston Bezos

Jeffrey Preston Bezos

Dar savo turtus padino ir David Tepper, Appaloosa Management įkūrėjas. Jo turto vertė padidėjo 70 proc. Forbes sąrašą šiemet papildė ir 19 naujų narių, įskaitant Jack Dangermond, ESRI žemėlapių programinės įrangos bendrovės įkūrėją ir prezidentą. Jis pateko į 158 vietą. Naujokų sąraše yra ir 230 vietą užimantis Marvel Entertainment vykdantysis direktorius Isaac Perlmutter, kurio bendrovę nupirko Walt Disney.

Beje, Forbes reitinguose lyderių vietose liko tie patys asmenys: William Gates III (Microsoft), JAV finansininkas Warren Buffett ir Oracle įkūrėjas Lawrence Ellison.

Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg

Jauniausias tarp turtingiausių amerikiečių yra 25-erių metų vyrukas Mark Zuckerberg, „Facebook“ socialinio tinklo įkūrėjas. Jo turtas jau siekia 2 milijardus JAV dolerių.

Daugiausia turto pernai prarado kazino magnatas Kirk Kerkorian.
  • Twitter
  • Facebook
  • MySpace
  • Digg
  • del.icio.us
  • Technorati
  • LinkedIn

Raktažodžiai:

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos