Kodėl nenaudingas „Nord Stream“?

06/23/09 11:30

Nord Stream projektas.

Nord Stream projektas.

„Lietuvos žinios“ šiandien pasakoja , kad Šiaurės dujotiekio „Nord Stream“ statybos darbų tempas spartėja, nors leidimo jam statyti dar nėra. Kiekvieną dieną trys prekiniai traukiniai iš Miulhaimo prie Rūro upės į Zasnicą Riugeno saloje gabena 12 metrų ilgio vamzdžius. Riugene, perstatytame Mukrano jūrinių keltų uoste, vamzdžiai kraunami į rietuves, iš viso jų turėtų būti 60 tūkstančių. Jau suvežta trečdalis numatyto kiekio.
Suomijos Kotkos uoste, netoli rytinio dujotiekio krašto, ten, kur pusiaukelėje tarp Helsinkio ir Sankt Peterburgo vamzdžiai išnirs į žemės paviršių vamzdžių stirtos taip pat siekia dangų.
Dujotiekio „Nord Stream“ statyba turėtų prasidėti
2010 metų pavasarį, o jo statyba kainuos apie 7,5 mlrd. eurų.

Milijardai kubinių metrų Europai

Baigus statybą aštuonios lėktuvų turbinos varys kompresorių ir pumpuos dujas Rusijos pusėje 220 barų spaudimų 1,15 m skersmens vamzdyje. Spaudimas laipsniškai mažės dujoms dvi su puse paros judant Baltijos dugnu. Riugeno saloje metano spaudimas bus 100 barų. Į Vakarus per metus plauks 27,5 mlrd. kubinių metrų dujų. 2012 metais „Nord Stream“ planuoja kloti kitą lygiagretų vamzdyną, ir dujų kiekis padvigubės. Europos Komisijos skaičiavimais, tai sudarytų dešimtadalį Europos dujų poreikio.

Neteksim kozerių

Tačiau Lietuva šiam projektui nepritaria, nes tokiu būdu vamzdynas aplenks Lietuvą. Jei dujotiekis eitų per mūsų šalį gautume pajamų iš dujų tranzito. Be to, energetikos specialistai tvirtina, kad nutiesus „Nord Stream“ ir prie jo prijungus Kaliningrado sritį mes neteksime paskutinio kozerio derybose su didžiuoju kaimynu. Kaliningradui dujos galės būt tiekiamos aplenkiant Lietuvą.
  • Twitter
  • Facebook
  • MySpace
  • Digg
  • del.icio.us
  • Technorati
  • LinkedIn

Raktažodžiai: ,

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos