Norvegijos krona – patikimiausia

05/10/09 14:50

norway kronerBloomberg tvirtina, kad dabar santaupas geriausia laikyti norvegiškomis kronomis. Nieko sau. Kodėl būtent kronomis, o ne eurais ar doleriais? Pasirodo, kad finansų ekspertų sudarytoje naujausioje pasaulio valiutų patikimumo reitingų viršūnėje atsidūrė norvegiški pinigai.

Ką gi, pažiūrėkim. Geriausios valiutos pasaulyje titulą Norvegijos kronai uždėjo HSBC bankininkai. Jų argumentai maždaug tokie: Norvegijos biudžetas ir šalies einamieji mokėjimai yra didžiausi iš visų Europos valstybių, išsaugojusių savo nacionalines valiutas. Norvegijoje iš naftos pajamų yra sukauptas milžiniškas, net 350 milijardų USD (virš 900 mlrd. litų) dydžio investicinis fondas, kuris užtikrins šalies ūkio augimą artimiausius metus ar pusantrų. Norvegijos pramonės apimtys, kaip tikimasi, šiemet sumažės tik apie 1,2 proc.

Įvertinant tai kaip krizės akivaizdoje blaškosi JAV doleris ir Šveicarijos frankas HSBC ekspertai teigia, kad Norvegijos krona investuotojams tampa saugiu užutėkiu. Anot bankininkų, norvegai galėtų be vargo gyventi vien tik iš palūkanų jei paskolintų už parduotą naftą sukauptas lėšas. Dar primenama, kad paskutinius 20 metų Norvegijos vyriausybė vykdė pakankamai racionalią, pragmatišką politiką ir sukūrė stabilią ekonominę infrastruktūrą.

Į valiutas investuojantiems spekuliantams bankininkai pataria atkreipti dėmesį ir į Švedijos kroną, kuri, anot jų, pastaruoju metu yra nepelnytai nuvertinta būgštaujant, kad švediški bankai patirs didelių nuostolių Rytų Europoje ir ypač Baltijos šalyse.

Trečią ir ketvirtą vietas patikimiausių valiutų sąraše dalijasi JAV doleris ir euras. Taigi spręskite patys. Tik nepamirškit, kad visų kiaušinių, kaip sako mano bobutė, į vieną krepšį dėti neverta.

Lietuvos banko duomenys apie Norvegijos kronos kursą per metus (Lt už 10 NOK):

NOR kron

  • Twitter
  • Facebook
  • MySpace
  • Digg
  • del.icio.us
  • Technorati
  • LinkedIn

Raktažodžiai: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos