Kosminė Ignalina. Pasiūlymas galioja.

02/10/10 12:20

solar_power_satellite_concept_source_nasa

Silikono slėnyje Lietuvos Vyriausybė kuoliukus jau sukalė, NASDAQ biržoje premjeras plaktuku taukštelėjo, belieka sužymėti Lietuvos interesus Mėnulyje ir Marse. O pradžiai, matyt, galima būtų prisijungti ir prie europinių kosminės energetikos projektų.

EADS Astrium jau pakvietė energetikos kompanijas ir agentūras kartu kurti bei paleisti dirbtinį Žemės palydovą-elektrinę.

Lyg iš gausybės rago iš kosmoso plūstanti energija senokai domina turtingiausias pasaulio valstybes.

Paleisti kosmines elektrines ketina amerikiečiai ir japonai. Mokslinėje periodikoje ir mokslo populiarinimo žiniasklaidoje nemažai buvo diskutuojama šia tema.

Kosminės energetikos pionieriai gan sparčiai artėja prie tikslo. 2016 metais amerikiečiai elektros energija iš kosmoso žada aprūpinti visą Fresno apygardą (Fresno County). Skelbiama, kad tai bus 200 megavatų galingumo kosminė jėgainė

Japonai dar anksčiau – 2015-ais metais turėtų paleisti į orbitą demonstracinį aparatą kuris siųs į Žemę iki 100 kilovatų energijos. Space solar power system projektas po truputį stumiasi į priekį. Vėliau šio palydovo pėdomis bus paleista daugiau aparatų ir iki 2030 metų Japonijos kosminės energetikos galingumai turėtų padidėti iki vieno gigavato.

Techninės užduotys

Idėja iš kosmoso siurbti energiją susiduria su techninėmis problemomis. Amerikiečiai, atrodo, jau apsisprendė, kad energiją į Žemę siųs elektromagnetinėmis bangomis. Tiksliau – centimetrinėmis, nuo vieno iki dešimties centimetrų ilgio bangomis pasirinktu tam tikru dažniu. Mūsų mikrobangės krosnelės, beje, veikia 2,45 gigahercų dažniu.

Japonai, kol kas neapsisprendė kaip energija iš kosmoso bus perduodama į Žemę, o štai europiečiai iš EADS Astrium kolektyvo ketina panaudoti lazerinį infraraudonųjų spindulių srautą.

Yra čia ir dar viena dilema. Tai – perdavimo tikslumas. Energijos spindulys iš kosmoso turi būti racionaliai sufokusuotas ir tiksliai nukreiptas į imtuvą, kuris konvertuotų tą kosminę energiją į elektros energiją. O kas bus jei energetinis spindulys nukryps nuo savo tikslo ir dėl kokios nors klaidos ims spirginti viską aplinkui? Tai bent dilema.

EADS Astrium technikos direktorius Robert Laine tvirtina, kad europiečiams pasigaminti kosminę elektrinę prireiks penkerių metų. Tai, anot jo, galėtų būti 10-20 kilovatų galingumo demonstracinė, bandomoji versija. Kol kas tiek kilovatų užtektų nebent tik mano nameliui apšildyti. Na, gal dar ir kokio vieno kito kaimyno. Bet ne daugiau.


 • Twitter
 • Facebook
 • MySpace
 • Digg
 • del.icio.us
 • Technorati
 • LinkedIn

Raktažodžiai: , ,

7 Komentarai temai “Kosminė Ignalina. Pasiūlymas galioja.”

 1. A.N.Onimas

  Man kyla vienintelis klausimas. Energetinis spindulys bus sukoncentruotas, sąlyginai mažam diametre, taip padidės jo galia ir jis kirs mūsų atmosferą. Tarkim perdavimas labai trumpas – perdavimo spindulyje suformuotame tūryje dujos įkais (priklausomai nuo perdavimo laiko). O kaip elgsis įkaitusios dujos(katalizatorius nepakartojamas): azotas, deguonies, ir kitos???

  Tarkim laikinai įkaitintas deguonis sudarys ozoną (3O2 -> 2 03), ozonas nestabilus, skils atgal į deguonį, nieko baisaus – taip vyksta susidarius žaibui.
  Bet kaip elgsis azotas? Gal jis susijungs su H ir sudarys kokią rūgštį? ir visos kitos: dichlordifluormetanas, metilchloroformas, anglies tetrachloridas ir t.t.

  #441
  • Chemijos vadovėliuose apie tai nerašoma :) Reikia kažkam padirbėt iš alchemikų.

   #442
  • Treciam video buten kalba apie “energy beam”. Sako, kad jis savyje tures tik 1/4 saules energijos. Tai nemanau, kad toks kiekis labai prikaitins atmosfera.

   #443
   • A.N.Onimas

    Aš kalbu ne apie atmosferą, o apie atmosferos dalį, per kurią bus perduodama energija.
    Energija perduos Wlan tipo bangomis…. na mes jas naudojame, bet kaip tai įtakos kai pradės jomis perdavinėti energiją komerciniais tikslais?
    Dabartinis naudojamas yra pakankami nežymus, gi buitiniai prietaisai kol kas su laidu. Dar tik ruošiami, bet negaminami produktai, kurie pasikraus nuo EMB ar wireless būdu.
    Reziumuojant – dar vienas eksperimentas, pjaunant šaką ant kurios visi tupime :)

    #561
 2. Tomas

  Tesla pasufleruos iš ano pasaulio arba – Tunguska II ekranizacija su visais realybę perteikiančiais spec efektais :D

  Mane daugiau domina kuriame iš atmosferos sluoksnių galima bus saugiai nelegalų kranelį pasijungt :/

  P.S. Audriau, superinis saitas, įdomių skaitalų čia pribėrei :) (y)

  #563
 3. A.N.Onimas

  Tomai, reflekotrius energijos sraute turėtų išspręsti prisijungimo problemas :) )

  #587

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos