Krizės pasekmės: šešios naudingos permainos

06/29/09 08:13

alex_1

Amerikiečių interneto leidinys „The Daily Green“ suskaičiavo net šešias naudingas permainas, kurias Jungtinėse Amerikos Valstijose paskatino finansinis sunkmetis. Anot leidinio, krizės pamokos gali būti naudingos jei pamėginsime prie jų prisitaikyti.

Taigi, amerikiečių pamokos:

 1. Amerikiečiai ėmė mažiau skolintis. Dabar jie taupo. 2008 metais amerikiečių santaupos išaugo 1,7 proc., o šiemet dar labiau. Dabar JAV gyventojų santaupos yra didžiausios per 14 metų. Lietuvoje stebime panašius pokyčius. Štai per metus Lietuvos gyventojų indėlių padaugėjo net 3,6 procentais. Tik va už indėlius bankai moka labai skirtingas palūkanas. Didieji bankai už eurinius indėlius siūlo apgailėtinas dešimtąsias procento dalis, o štai „Snorui“, „Ūkio bankui“ ar „Šiaulių bankui“ (Jau net nekalbu apie kredito unijas) mūsų pinigų reikia. Jie žada tikrai solidžius procentus.
 2. Amerikiečiai vis mažiau vartoja ir mėgina verstis tik su būtiniausiai daiktais. Naudotų daiktų parduotuvėse pardavimai didėja. Štai „Goodwill Store“ prekybos tinklo apyvarta per metus išaugo 7,2 proc.
 3. JAV statomi nauji būstai yra mažesni, kompaktiškesni ir ekonomiškesni. Pirmą kartą per dešimtmetį amerikiečio būsto plotas susitraukė 11 proc.
 4. Vis mažiau važinėjama automobiliais. Kai benzinas JAV pabrango iki 4 USD už galoną (3,785 litro), du trečdaliai amerikiečių pareiškė keičiantys savo įpročius ir vis rečiau važinėjantys nuosavu automobiliu. „The Daily Green“ tinklalapio autoriams tai labai patinka.
 5. Amerikiečiai pradėjo mažiau valgyti. Daugiau patiekalų gaminama namuose, parduotuvėse nuperkama mažiau pusfabrikačių ir jau paruošto maisto. Amerikiečiai vėl pamėgo daržoves.
 6. Smulkios, mažos parduotuvėlės dabartinėmis sąlygomis išgyvena lengviau už didžiuosius prekybos centrus. Vis daugiau produktų mėginama pasigaminti vietoje ir mažiau įsivežinėti iš tolimesnių tiekėjų.
 • Twitter
 • Facebook
 • MySpace
 • Digg
 • del.icio.us
 • Technorati
 • LinkedIn

Raktažodžiai: , , , ,

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos