Kuo ERGO skiriasi nuo kitų draudikų?

05/11/09 16:08

Gavau laišką nuo Dariaus Kremenso, UAB “ERGO Lietuva gyvybės draudimas” generalinio direktoriaus. Savo pašto dėžutėje prie vartų paprastai atrandu nemažai laiškų ir visokio plauko lankstinukų. Dažniausiai jie greit iškeliauja į židinį. Na, bet šitą laišką verta perskaityti, juolab, kad ERGO kompanijai, kuriai vadovauja Darius Kremensas, jau šešerius metus pervedinėju šiokią tokią sumelę. Tai – gyvybės draudimo įmokos.
Laišką Darius man pradeda savo nuotrauka ir žodžiais “Gerbiamas kliente”. Raudonas kaklaraištis prie kreminių jo marškinių tinka. O Dariaus kostiumai, kaip ir anksčiau, – pilki. Tą valiūkišką šukuoseną su sklastymu į šoną, manau laikas būtų pakeisti. Nesolidu.
Taigi. Ką man rašo Darius? “Blablabla… 2009-ieji pareikalaus daug kantrybės ir susiklausymo… blablabla… Baltijos šalių ERGO gyvybės draudimo įmonės jungiamos į vieną įmonę… blablabla… kritusios vertės mažina sukauptas lėšas… blablabla… sunkėjant ekonominei padėčiai kiekvienas turime pasirūpinti savo artimaisiais… blablabla…” Kitas puslapis: Kodėl ERGO draudimo grupė yra tokia stipri? Kuo ji skiriasi nuo kitų? “Tik gerai apgalvotos investicijos į investavimo produktus su aukšta kredito rizika; sėkmingas pastarųjų metų rizikos vertinimas; labai aukšta mokumo norma lygi kapitalo stabilumui, draudimo perdraudimo kombinacijs, užtikrinanti rizikos mažinimą pasirenkant produktus ir rinkas”,- vardinami ERGO išskirtinumai. Kažkokia abrakadabra. “Kur guli mano pinigai, kur jie investuoti…”, – norisi paklausti Dariaus.
Kasmet pervedu po 1.726,40 Lt, taigi jau įmokėjau 10.358,4 Lt. Paskutinis išrašas rodo, kad šiuo metu garantuota išperkamoji suma – perpus mažesnė: 5.868,07 Lt, o sukauptas perviršis siekia vos 88,46 Lt. Na dar reiktų įvertinti tai, kad visus šiuos metus mano gyvybė buvo apdrausta. Ar verta nutraukti gyvybės draudimo sutartį ir nebemokėti įmokų? Nutraukiant sutartį būtų taikomi sutarties nutraukimo mokesčiai ir prarandamos mokestinės lengvatos (tai ką kasmet mokesčių inspekcija grąžindavo man nuo pajamų mokesčio). Be to, dabar rinkoms smukus į dešimtmečių žemumas investicinį savo gyvybės draudimą parduočiau pačia mažiausia kaina. Na jei jau visai prispirtų, tai, matyt, geriau būtų sumažinti arba sustabdyti mokėjimus, bet neapsimoka nutraukti sutarties. Galima ją kur kitur  pervesti.
Bet čia visose draudimo kompanijose tas pats. O kuo gi skiriasi išties ERGO nuo kitų panašių kompanijų. Tie laiške išvardinti išskirtinumai manęs neįtikino. Gal būt ji skiriasi tuo, kad tik šios gyvybės draudimo bendrovės vadovas plaukiojo jachta “Ambersail” ir savo kailiu išbandė tuos pavojus bei rizikas kurias pasiūlė ši odisėja. Na dar gal būt tuo, kad parėmė partiją, kurios nerėmė kiti draudikai. Gal dar tuo, kad nuskambėjo galimame valstybės paramos ūkininkams grobstymo skandale ir pareigūnų dėmesiu. Bet juk šiame skandale nuskambėjo ir kiti draudikai, ne tik ERGO. Dar ši kompanija pernai tapo antra pagal dydį draudimo grupe Baltijos šalyse (po RSA (Codan) grupės), na o apie investavimo rezultatus šiuo metu net neverta kalbėti. Matyt tai suprasdami ir patys ERG’iečiai savo tinklapyje laiko jau kiek „švinktelėjusią” praeitų metų spalio mėnesio Trigon investicinių fondų ataskaitą. Na, jei norite šviežesnių duomenų galite panaršyti www.traders.lt. Taigi – nieko ypatingo. Ir jokio rimto išskirtinumo.
O tas laiškas, net dvidešimt gramų popieriaus, vistik keliaus į židinį. Rašykit man laiškus, kaip sakoma, bet geriau elektroninius. Miškas jums padėkos.

 • Twitter
 • Facebook
 • MySpace
 • Digg
 • del.icio.us
 • Technorati
 • LinkedIn

Raktažodžiai: ,

5 Komentarai temai “Kuo ERGO skiriasi nuo kitų draudikų?”

 1. Darius

  Patiko

  #7
 2. vat, po tokios rašliavos apie mano kalaraištį, o ypač šukuoseną, esu priverstas pačiam pranešti, kad sutartis yra vienašališkai nutraukiama be galimybės atgauti sukauptą sumą. Vat taip va.
  Beje, mielasis blogeri, Jūs rašote su klaidomis: “Pas Darių” – rusicizmas “U Dariusa”, o turėtų būti “Dariaus”. Beje, po “Na” yra dedamas skyrybos ženklas kablelis.

  Gendir.

  #18
 3. Visi mes turime savų trūkumų :) kai kuriuos jų galime ištaisyti. Aš tuoj savuosius pataisysiu.

  #19
 4. Pollux

  Geras tekstas. Patiko.
  Tik, deja, visa tai 1:1 būtų galima parašyti ir apie kiekvieną kitą draudimo, investicjų valdymo ir pan. bendrovę. :(

  #32
 5. Airra

  Ta išgirtoji ERGO važinėja jachtomis ir vaikšto prilaižytais kostiumais ir šukuosenom ir iš savo darbinių arkliukų- konsultantų, iš kurių net ir po kelių metų, jiems ten seniai nebedirbant, per teismus reikalauja grąžinti kadaise jiems išmokėtus komisinius už surastus klientus..O apie permokėtas dar vis patiklių klientų įmokas jau seniai niekam ne naujiena..Va tau ir solidi kompanija

  #12454

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos