Kuprinė-skraidyklė jau masinėje gamyboje

03/3/10 17:30

Martin Jetpack

Naujosios Zelandijos kompanija Martin Aircraft pradėjo masinę skraidančių kuprinių gamybą. Pirmieji 500 vienetai tokių kuprinių, o tiksliau – ant nugaros kabinamų personalinių skraidymo aparatų bus pagaminti jau artimiausiu metu.

Martin Jetpack skraidymo kuprinę naujazelandiečiai sukūrė prieš kelis metus. Tačiau iki šiol savo kūrinį naudojo tik kaip eksperimentinį ir pramoginį aparatą. Total Experience kompanija šiuos aparatus nuomojo, o pasiskraidymas jais kainuodavo net po 5000 USD. Dabar, atrodo, galima bus įsigyti Martin Jetpack skraidymo aparatus. Na, jų kaina, kol kas irgi kosminė: 76 000 USD (maždaug 190000 Lt).

.

Personalinio skraidymo aparato Martin Jetpack keliamąją jėgą sukuria benzininis variklis, kuris suka du sraigtus. Kažkas panašaus į filme Avataras matytas skraidykles. Viena ranka valdoma aparato pusiausvyra, o kita variklio galia ir kursas. Beje, Jetpack negali pasigirti ekologiškumu ir ekonomija. Per valandą šis skraidūnas suryja apie 40 litrų degalų. Su tokiu degalų kiekiu savo ėdriuoju Subaru galiu važinėti kur kas ilgiau nei valandą. Na, bet Jetpack pranašumas tas, kad jam nereikia stovėti kamščiuose. Jam net nereikia gatvių. Kur nori, ten ir skrendi.

.

Kiti agregato parametrai: plotis ir aukštis – maždaug pusantro metro; variklio galia – 200 arklio galių, su pilnu baku galima nuskristi apie 50 km atstumą (kai kreiserinis greitis 100 km per val.). Bandomuosiuose skrydžiuose šiuo aparatu buvo pakylama iki 2,4 km aukščio. Be piloto aparatas sveria 113 kg. Piloto svoris neturi viršyti 90 kg. Hmmm… ant ribos.

Martin Aircraft kompanijos vadovas Richard Lauder sako, kad jų kūrinys turėtų tapti ne tik pramogos dalyku, bet ir gelbėtojų, specialiųjų tarnybų ekipuotės dalimi.

Martin Aircraft konkurentais šioje rinkoje galima vadinti Rocket Belt ir JetLev-Flyer aparatus.

.


 • Twitter
 • Facebook
 • MySpace
 • Digg
 • del.icio.us
 • Technorati
 • LinkedIn

Raktažodžiai: , ,

7 Komentarai temai “Kuprinė-skraidyklė jau masinėje gamyboje”

 1. o sitam skraidalui reikes piloto ar ko tai teisiu, kazi? :)

  #608
 2. jonas

  kas su tokiu skraidalu skraidys jau nieko nebereikes…

  #609
 3. gj

  o kodėl bandyme moterys pagrinde? :D

  #610

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos