Kuriama futbolo robotų komanda

06/16/10 18:00

Carnegie Mellon universitete disertaciją apgynęs amerikietis programuotojas Stefan Zickler kuria algoritmus futbolo robotams. Jis tikisi sukurti idealių futbolininkų komandą, kuri apžaistų net pasaulio futbolo čempionus.

Turbūt dar pamenate, kaip prieš ketverius metus kompiuteris su Deep Fritz programine įranga aplošė garsų šachmatininką Vladimirą Kramniką. Dabar programuotojai mėgina sukurti programas, kurios leistų robotams žaisti futbolą ir net aplošti pačią geriausią žmonių vienuolikę.

Kol visas pasaulis stebi batalijas Pietų Afrikos aikštynuose, robotų kūrėjai rengiasi robotų futbolo čempionatui RoboCup Singapūre. Dirbtinio intelekto futbolo rungtynės organizuojamos nuo 1997 metų. Šio renginio organizatorių tikslas – sukurti tokią komandą, kuri iki 2050 metų aploštų žmones pagal visas galiojančias FIFA taisykles.

Vienas iš šio judėjimo aktyvistų Stefan Zickler kuria tokį algoritmą, kuris leistų ne tik sekti kamuolio judėjimą, bet ir įvertinti galimą jo judėjimo kryptį bei trajektoriją. Numatyti galimas kombinacijas. Iki šiol kurti futbolo robotai apsiribodavo užprogramuotais triukais arba užprogramuotais manevrais. Jie automatiškai, neįvertindami ateityje galinčios susiklostyti situacijos, judėdavo kamuolio link ir tiek.
Kaip skelbia Science Daily pernai vykusiame RoboCup-2009 čempionate Zicker‘io robotai CMDragons dėl techninių gedimų užėmė tik ketvirtą vietą, o šiemet, patobulinti sumanieji futbolininkai ketina tapti čempionais.

Futbolas futbolu, tačiau tokie robotai ir panašūs algoritmai, mokslininkų įsitikinimu, gali būti ne tik įdomūs, bet ir naudingi. Anot jų, įžvalgias robotų komandas galima būtų naudoti gaisrų gesinimui. Jie savarankiškai įvertintų situaciją, vėjo kryptį, medžiagų degumus, galimus naujus liepsnos židinius ir pan.  • Twitter
  • Facebook
  • MySpace
  • Digg
  • del.icio.us
  • Technorati
  • LinkedIn

Raktažodžiai: , , ,

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos