Lietuvos policijai – kovos vežimaičiai

10/21/11 08:04

Visame pasaulyje daugėja protestų ir piliečių susirėmimų su jėgos struktūromis, o transporto priemonių gamintojai kuria vis naujesnes mašinas, skirtas riaušių malšinimui.

Viena tokių mašinų – amerikiečių kompanijoje T3 Motion sukurtas elektrinis kovos vežimaitis bus pristatomas tarptautinėje parodoje MILIPOL Paryžiuje ir turėtų sudominti Lietuvos Vyriausybės atstovus, vykstančius rinktis ginkluotės.

Linksmai atrodantis ir šiek tiek primenantis riedį, šis elektrinis triratis, gal būt, patiktų Lietuvos policininkams, vis dažniau malšinantiems nepatenkintus gyventojus tai prie kokio sąvartyno, tai prie kokio „seimo“.

Elektra varomas triratis, “žaliasis” kovos vežimaitis pavadintas Non-Lethal Response Vehicle (NLRV). Jis apginkluotas dviem nedideliais automatiniais ginklais, kurie šaudo, taip vadinamais neletaliniais šaudmenimis (nemirtinais, jei nepataikys į mirtiną vietą), 700 šūvių per minutę greitošauda. Automatai saugomi specialiose dėžėse, sumontuotose abipus vairuotojo. Tose pat dėžėse saugoma ir amunicija. Dar NLRV apginkluotas 40 tūkst. liumenų šviesos srauto stroboskopu – tokia ryškia ir nuolat įkyriai blyksinčia lempa. Ji pritvirtinta žvežimaičio priekyje. Dar ši mašina turi akustinę-garsinę sistemą, specialią videoįrangą ir nepraduriamas padangas.

NLRV sukonstruotas taip, kad policininkas už jo jaustųsi tarsi už skydo ir nebijotų atskriejančių akmenų arba kiaušinių.

T3 Motion skelbia, kad jų sukurti policininkų vežimaičiai jau naudojami 30 pasaulio šalių, o tokio kovos riedžio kaina – apie 8000 USD (apie 20 000 Lt). Gerokai pigiau už vandens patranką.  • Twitter
  • Facebook
  • MySpace
  • Digg
  • del.icio.us
  • Technorati
  • LinkedIn

Raktažodžiai: , ,

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos