Miestelis ant senojo geležinkelio bėgių

01/23/13 16:42
Jägnefält Milton darbas

Jägnefält Milton darbas

Straipsnis publikuotas: 2010-12-28

.

Miestelis, kurio namai tarsi žaislinės kaladėlės juda iš vienos gatvės į kitą – gan realus sumanymas. Tokią koncepciją pasiūlė architektai norvegų miestelio Åndalsnes valdžiai.

2010 metų gruodį susumavus Idékonkurranse om Åndalsnes sentrum og sjøfront konkurso rezultatus organizatoriai susišlavė net 40 pasiūlymų, kaip nedidelį Norvegijos miestelį padaryti patrauklesniu vietos gyventojams ir turistams.

70 tūkstančių Norvegijos kronų (apie 31 tūkst. Lt) premija ir trečioji vieta konkurse atiteko Stokholmo Jägnefält Milton architektų studijai. Švedai Konrad Milton ir Carl Jägnefält pasiūlė mobilaus, besikeičiančio miestelio Skiftende by projektą. Jie nusprendė pritaikyti nebenaudojamas geležinkelio linijas ir ant jų įrengti pastatys: gyvenamuosius būstus, miestelio pirtį, mobilų viešbutį ir net koncertų salę. Be to, anot švedų, taip galima įrengti prekybinius paviljonus, vasaros restoranėlius, meno galerijas ir pan.

Jägnefält Milton darbas

Jägnefält Milton darbas

Jägnefält Milton darbas

Jägnefält Milton darbas

Åndalsnes miestelio bendruomenė gan kompaktiška – vos 3000 gyventojų. Tačiau vasarą, užplūdus turistams miestelio gyventojų skaičius gerokai išauga.

Pirmosios dvi vietos ir po 215 tūkstančių kronų (beveik 95 tūkstančiai Lt) piniginiai prizai konkurse atiteko architektams pasiūliusiems su turizmu glaudžiai susijusiems projektams. Suomės Kristina Karlsson ir danės Pauliina Koskinen Tonboe projektas pavadintas „Atvykite į Ondalsnensą“ (Kom til Åndalsnes). Šio projekto stiprioji pusė – detalus ir tikslus senųjų bei naujų pastatų integravimo planas, infrastruktūros pritaikymas ir pedantiški žmonių judėjimo srautų skaičiavimai.

Kristina Karlsson ir Pauliina Koskinen Tonboe projektas Kom til Åndalsnes

Kristina Karlsson ir Pauliina Koskinen Tonboe projektas Kom til Åndalsnes

Antras nugalėtojas – Landskapsbeltet (Kraštovaizdžio diržas) projektas, kurį pristatė Kopenhagos architektų studija JAJA Architects. Ši vizija konkurso organizatoriams pasirodė patraukli senųjų ir naujų pastatų derme, industrinių miesto dalių konversija į parkus ir rekreacinius kampelius.

Beje, JAJA Architects, kaip ir švedų Jägnefält Milton, siūlo panaudoti senąsias geležinkelio linijas, o ant geležinkelio platformų įrengti mobilias parodas bei scenas artistams.

JAJA Architects darbas

JAJA Architects darbas

JAJA Architects vagonėlyje suplanuota scena

JAJA Architects vagonėlyje suplanuota scena

Kaip mažas Norvegijos miestelis atrodys ateityje, kol kas sunku prognozuoti, mat konkurso komisijos išvadose teigiama, kad miestelio pertvarkai bus panaudotos ne vienos kurios nors architektų komandos, bet keletos dalyvių idėjos.

JAJA Architects projektas

JAJA Architects projektas



  • Twitter
  • Facebook
  • MySpace
  • Digg
  • del.icio.us
  • Technorati
  • LinkedIn

Raktažodžiai: , , ,

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos