Mobiliesiems nebereiks GSM ryšio

07/15/10 09:40
Laukinio katino Serval vardu pavadinta technologija, leisianti sujungti mobiliuosius telefonus atokiose vietovėse

Laukinio katino Serval vardu pavadinta technologija, leisianti sujungti mobiliuosius telefonus atokiose vietovėse

Laukinio katino Servalo vardu pavadintas ryšys leidžia kalbėtis mobiliaisiais telefonais net ir tokiose vietose, kur nėra mobiliojo ryšio. Pavyzdžiui: plaukiant baidarėmis Labanoro girios glūdumoje.

Serval ryšio kūrėjas – australų inžinierius Paul Gardner-Stephen iš Flinders University. Prieš kelias dienas Arkaroola Wilderness Sanctuary draustinyje buvo išbandyta kaip veikia ši technologija vietovėse, kur nėra mobiliojo ryšio stulpų. Bandymas pavyko. Eksperimento dalyviai be vargo plepėjo mobiliaisiais telefonais, nors mobiliųjų telefonų ekranėliuose švietė užrašas „No Service“.

Serval, tai – naujas belaidės komunikacijos principas, kuris gali būti pritaikytas nuo civilizacijos nutolusiose vietovėse, stichinių nelaimių vietose. Įdomiausia tai, kad tokiam ryšiui nereikia jokių papildomų priemonių, pakanka, kad tradicinis mobilusis telefono aparatas turėtų Wi-Fi. Šie aparatai patys suranda vienas kitą ir veikia Mesh networking būdu.

Sistemos trūkumas tas, kad Serval gali veikti tik Wi-Fi aprėpties plote, vos kelių šimtų metrų spinduliu tarp dviejų aparatų. Technologijos kūrėjai pabrėžia, kad taip per kitus telefono aparatus, metras po metro kuriant lokalų tinklą galima „prisikasti“ ir iki vietovės kur jau veikia GSM ryšys. Nutikus nelaimei taip galima susisiekti su specialiosiomis tarnybomis ir išsikviesti pagalbą. Australijos platybėse Serval technologijos teikiamos galimybės skamba patraukliai.

Prie Serval projekto rankas pridėjo ir kitų panašių projektų Rowotel Free Telephony bei Village Telco kūrėjai. Šios komandos pastangomis gal būt ir bus ateityje sukurtas efektyvus, patikimas tinklas iš pačių mobiliųjų telefono aparatų, nenaudojant mobiliojo ryšio bokštų-retransliatorių.  • Twitter
  • Facebook
  • MySpace
  • Digg
  • del.icio.us
  • Technorati
  • LinkedIn

Raktažodžiai: , , ,

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos