Mūsų ateitis po 5 metų. IBM vizija.

12/31/10 12:24

Informacinių technologijų kompanija IBM paskelbė prognozes kokios technologijos per artimiausius penkerius metus labiausiai pakeis arba įtakos mūsų gyvenimą. Ši prognozė taikoma išsivysčiusioms šalims. Ten Lietuva nepaminėta. Na, bet vistiek smalsu.

Holografinės pokalbių svetainės, holografiniai socialiniai tinkalai, taip vadinami „čatai“ ir 3D televizija įvardintos kaip reikšmingiausios ateinančių penkerių metų technologijos Next 5 in 5 sąraše. Trimatis vaizdas, anot IBM, pakeis ne tik bendravimą su draugais, bet ir santykį su duomenimis. Jau dabar vis daugiau jaučiame virtualaus pasaulio, virtualių daiktų skverbtį į mūsų kasdienybę.

Antra reikšminga inovacija IBM laiko ličio-oro akumuliatorius. Tokie elementai skirtingai nuo įprastų, tradicinių elementų naudoja aplinkinio oro deguonį. Jie gali ilgiau veikti, yra lengvesni. Kai kurie kasdieniniai elektronikos prietaisai apskritai veiks be pakrovimo. Jau dabar sukurti pirmi mobilieji telefonai, kurie pasikrauna nuo kinetinės judesio energijos, vibracijos, šilumos ir pan.

Trečia svarbi naujovė bus masinis elektronikos naudojimas renkant svarbius duomenis. Orai, meteorologija, ekologija, geologija ir kiti masiškai naudojami duomenys reikalauja gausybės sensorių, daviklių, specialių sistemų, kurias pakeis mūsų nešiojamuose kompiuteriuose, mobiliuosiuose telefonuose ir kituose prietaisuose įmontuoti davikliai.

Ketvirta: navigacijos sistemos automobiliuose ir kitose transporto priemonėse taps gerokai protingesnėmis, naudingesnėmis. Jos analizuos ir pateikinės sprendimus įvairiose situacijose, analizuos duomenis, gaunamus iš kitų siųstuvų.

Penkta svarbi ateinančio penkmečio technologija bus pastatų apšildymas kompiuterinių klasterių pagalba. Tai aplinkosauginė ir energiją taupanti technologija. Skaičiavimo mašinų apimtys nuolatos auga, jos pasaulio mąstu suryja teravatus energijos, o galų gale tie kompiuteriai, dideli ir maži, skleidžia šilumą. Ir be jokios naudos. IBM jau yra sukūrusi ir išbandžiusi technologiją kaip efektyviai panaudoti kompiuterių „išmetamą“ šiluminę energiją.
. • Twitter
 • Facebook
 • MySpace
 • Digg
 • del.icio.us
 • Technorati
 • LinkedIn

Raktažodžiai: , , ,

4 Komentarai temai “Mūsų ateitis po 5 metų. IBM vizija.”

 1. O kodėl IBM kinų kontroliuojama? IBM direktorių taryboje nei vieno kino kiek žinau.

  #3294
 2. 2005 metais Lenovo nusipirko IBM asmeninių kompiuterių padalinį http://news.cnet.com/IBM-sells-PC-group-to-Lenovo/2100-1042_3-5482284.html. Taigi, ne visą koncerną, o tik jo padalinį, kurio veikloje, beje, abu koncernai sėkmingai bendradarbiauja. Be to, IBM šitos transakcijos metu gavo beveik 20% procentų lenovo akcijų, taip kad IBM kontroliuoja Lenovo labiau kur kas labiau nei Lenovo IBM. ;D

  #3315

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos