Silpnoji atominių elektrinių grandis įveikta

06/21/09 21:38

Visos šiuolaikinės atominės elektrinės naudoja garo jėgą, kuri suka turbinas ir taip gamina elektros energiją. Atrodo netoli pažengėme nuo senųjų garo mašinų. Tačiau mokslininkai teigia, kad ateities atominės elektrinės apsieis be šios tarpinė grandies.
Net ir pačiai moderniausiai atominei elektrinei reikia vandens, kuris yra šildomas valdomos branduolinės reakcijos metu, o pagaminti garai suka turbinų menteles. Taip mechaninė energija virsta elektra. Ciklo pabaigoje vandenį tenka aušinti. Jei kada buvote prie Ignalinos atominės elektrinės, tai turbūt pastebėjote, kad net ir žiemą vandens telkinys prie atominės neužšąla.

Vietoj vandens – fotonai

Amerikiečių mokslininko profesoriaus Mark Prelas tyrimu grupė skelbiasi radusi būdą kaip branduolinę energiją paversti elektros energija be tarpininko – vandens. Jei ši technologija bus pritaikyta, tai branduolinė energetika taps pigesne, paprastesne ir saugesne. M.Prelo komanda sukūrė radioaktyvių izotopų energijos pritaikymo sistemą RECS (Radioisotope Energy Conversion System). Ši technologija leidžia išspręsti problemą keliais žingsniais. Pirmiausia skylančių branduolių energija perduodama liuminoforams. Tai yra fluorescencinė medžiaga gaminanti šviesos fotonus. Po to šie fotonai krinta ant fotoelemento, kuris ir paverčia šviesos energiją elektra.
Schema iš principo atrodo gan paprasta, tačiau dėl techninių problemų M.Prelo komanda prie šios technologijos užtruko net porą dešimtmečių. Pirma šios technologijos versija vadinosi PIDEC (Photon-Intermediate Direct Energy Conversion).
RECS technologija jau susidomėjo tokios kompanijos kaip „British Nuclear Fuel“, „Daimler Bentz“ ir „U.S. Semiconductor Corp.“.

Panaši tema:

Hibridinis branduolinis reaktorius.

Daugiau straipsnių apie energetiką:
  • Twitter
  • Facebook
  • MySpace
  • Digg
  • del.icio.us
  • Technorati
  • LinkedIn

Raktažodžiai: , , , , ,

Komentarai temai “Silpnoji atominių elektrinių grandis įveikta”

  1. [...] Atominėms elektrinėms nebereiks vandens. [...]

    #58

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos