Nardantys kateriai

08/21/10 09:58

Amerikiečių kompanija Innespace sukūrė naują bioninio katerio modelį, kuris ne tik savo išore, bet ir elgsena kopijuoja ryklį. Greitaeigis kateris bus gaminamas Seabreacher X pavadinimu.

Prieš keletą metų Innespace pristatė panašų katerį, kuris buvo pavadintas Seabreacher J vardu ir jis kopijavo delfiną. Naujasis modelis – šiek tiek tobulesnis.

Dviviečiai, penkių metrų ilgio Innespace nardantys kateriai sandaraus korpuso apačioje turi specialius sparnelius, kurių pagalba gali temti savo į dugną ir taip nardyti. Po vandeniu šie kateriai gali pasiekti 40 km per valandą greitį, o ant vandens įsibėgėja iki 80 km per val. Po variklio dangčiu šiuose kateriuose montuojamos 155 arba 215 AG jėgainės.

Seabreacher X, kaip ir jo pirmtakas, gali šiek tiek iššokti virš vandens, vartytis, nardyti. Bene įdomiausia yra galimybė tokiu kateriu skrieti nedaug panirus netoli vandens paviršiaus. Panirus taip, kad virš vandens kyšotų ryklio pelekas, kuriuo vidaus degimo varikliui tiekiamas oras. Panerti toks kateris gali iki 1,8 metrų gylio.

Naujasis X raide pažymėtas Seabreacher kateris nugaros peliako viršuje turi kamerą, kurios pagalba pilotas gali orientuotis pavirus kateriui po vandeniu. Be to, kateryje sumontuota stereosistema ir GPS navigacija.

O kas nutiks, jei toks kateris panirs per giliai? Gamintojai tvirtina, kad nieko baisaus nenutiks. Variklis uždus, o kateris išners į vandens paviršių, nes jis yra sandarus ir vanduo jį išstums tarsi plūdurą. Be to, šis aparatas nenuskęs, net jei atsidarys piloto kabinos dangtis.

Seabreacher J katerius amerikiečiai gamina ir pardavinėja pagal užsakymus, sumokėjus avansą. Tokio katerio kaina, priklausomai nuo variklio galios, kainuoja nuo 65 iki 85 tūkstančių USD (apie 170.000-220.000 Lt). Naujasis kateris ryklys kainuos daugiau – 93.500 USD (apie 243.000 Lt). • Twitter
 • Facebook
 • MySpace
 • Digg
 • del.icio.us
 • Technorati
 • LinkedIn

Raktažodžiai: , ,

Komentarai temai “Nardantys kateriai”

 1. voveraite

  butu sumagu tokiu prasinesti per bangas :)

  #1836

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos