Naujoji dviračių karta: elektrinis YikeBike

09/9/09 15:36

yikebikeVokietijoje vykusios Tarptautinės parodos EuroBike2009 žvaigžde tapo lengviausias pasaulyje (10 kg svorio) sulankstomas elektrinis dviratis YikeBike, kurį sukūrė išradėjas iš Naujosios Zelandijos Grant Ryan. Jo kompanija Mini-Farthing ketina pradėti serijinę tokių dviračių gamybą.

Kuo gi naujas ir kuo išskirtinis YikeBike ? Autoriaus teigimu, tai – visai nauja dviračio koncepcija. Grant Ryan savo mažylį kūrė net penketą metų ir iš esmės peržiūrėjo 120-ies metų dviračių evoliucionavimo laikotarpį. Jis siūlo naują, ergonomiškesnę ir stabilesnę dviratininko sėdėseną. Taip sėdėdamas dviratininkas ne tik turi didesnį apžvalgos ratą, bet ir pats yra geriau matomas.
Dviratyje sumontuoti šiuolaikiški ličio-geležies fosfato akumuliatoriai (LiFePO4), kurie per 20 minučių pasikrauna iki 80-ies proc. ir gali varyti dviratį maždaug 9-10 kilometrų. YikeBike sumontuotas 1,2 kW galios elektros variklis. Maksimalus elektrinio dviračio greitis – 20 km per val. Beje, šis elektrinis dviratis turi unikalią naujos kartos stabdžių antiblokavimo sistemą. YikeBike važnyčiotojo ūgis gali būti tarp 160-195 cm, o svoris neturi viršyti 100 kg. Tačiau užsėdus ant šio mažylio važiuoti dviračiu teks mokytis iš naujo. Sulankstytą šį dviratį galima nešiotis specialiame krepšyje.
Naujieji elektriniai dviračiai bus gaminami Naujojoje Zelandijoje ir Europoje pirmiausia pasirodys D.Britanijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Olandijoje, Italijoje, Ispanijoje, Airijoje, Danijoje ir Belgijoje.
Ar taps YikeBike rimtu konkurentu sparčiai populiarėjantiems Segway parodys laikas. Naujojo elektrinio dviračio kaina 3500-3900 eurų (per 12000 Lt).

Panašūs straipsniai: Naujas Honda riedis U3-X .

YikeBike – pre launch party
  • Twitter
  • Facebook
  • MySpace
  • Digg
  • del.icio.us
  • Technorati
  • LinkedIn

Raktažodžiai: ,

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos