Naujos kartos akumuliatoriai

05/12/09 14:52

edison-batteryJei Thomas Alva Edison ir „General Electric“ būtų intensyviai investavę ne į centralizuotas elektros energijos gamybos ir perdavimo sistemas, bet į autonomines tai dabar galbūt gyventume pasaulyje, kuriame akumuliatorių užpildymo dirbtuvėse pirktume savaitę ar net mėnesį naudojamus įtaisus, naudotume itin talpius ir galingus elektros akumuliatorius. Na bet taip neįvyko, nors dar 1891 metais L.Busemann knygoje „Populiarioji fizika“ buvo rašoma, kad „elektrą reikia laikyti taip pat, kaip ir sviestą sviestinėje“. Autonominės elektros energijos gamybos ir saugojimo sistemos yra neparankios elektros energijos monopolijoms bei vyriausybėms, kurios puoselėja energetinę baudžiavą. Nepaisant to vis daugiau mokslininkų imasi tobulinti energiją galinčius kaupti įtaisus.
Elektros energijos kaupimu aktyviausiai domisi ir investuoja kariškiai. Ne paslaptis, kad didžiausi technikos išradimai paprastai ir būna paskatinti karo pramonės. Patikimų akumuliatorių reikėjo povandeniniuose laivuose, tankuose ir daugelyje kitų mechanizmų.
Civilinėje srityje pažanga žengia ta pačia kryptimi, tik gal kiek lėčiau. Akumuliatorių konstruktoriaus profesoriaus Donald Sadoway komanda iš Masačiūsetso instituto (JAV) skelbiasi ištobulinusi ličio akumuliatoriaus prototipą „SlimCell“ taip, kad jo energinis tankis siekia 300 Wh/kg. O profesoriaus Peter Bruce komanda iš University of St Andrews (JAV), sukūrė dar talpesnę, naujos kartos ličio-deguonies bateriją.

Li-O2 akumuliatoriai
Peter Bruce komandos sukurti Li-O2 akumuliatoriai primena įprastas jonų-ličio baterijas, tačiau jie yra net keliskart talpesni. Paprastuose akumuliatoriuose energiją generuoja akumuliatoriaus viduje esantys elementai, tai štai naujuosiuose – panaudojami elementai ir iš oro: korpusas sukonstruotas taip, kad akumuliatorius gali naudoti deguonį iš atmosferos. Šis sistema primena Zinc-air tipo baterijas, tačiau skirtingai nuo jų gali būti pakraunama. Taigi įkraunant Li-O2 akumuliatorių iš tinklo vyksta atvirkštinė reakcija: oksidai yra, atlaisvinami ličio jonai ir deguonis.

lemmon_battery  • Twitter
  • Facebook
  • MySpace
  • Digg
  • del.icio.us
  • Technorati
  • LinkedIn

Raktažodžiai: ,

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos