Naujos kartos saulės baterijos pinga

04/11/10 20:49

saules

Nebrangios ir ilgaamžės saulės baterijos galėtų patiekti mums tiek energijos, kad jos užtektų net kelioms kartoms. Tačiau saulės elementai vis dar brangūs ir mąsiškai gali būti naudojami nebent saulėtuose kraštuose.

Kvebeko universiteto (UQAM) mokslininkas Benoît Marsan ir Fotonikos laboratorijos specialistas Michael Grätzel iš šveicarų politechnikos instituto (LPI) , atrodo, pažiūrėjo į saulės elementų gamybą nauju kampu.

Mokslininkai atsisakė sensabilizuojančių dažiklių pagrindu sukurtų saulės elementų ir pasiūlė naują sprendimą.

Naujosios saulės baterijos širdis – molekuliniu dažikliu padengtos titano dioksido nanodalelės. Jos pasiglemžia saulės šviesą beveik taip pat, kaip lapuose esantis chlorofilas. Titano dioksidas yra patalpintas į elektrolitą. Anodu šiame akumuliatoriuje tampa titano dioksidas, o abipus jo – katodas (platina). Šviesa patenka ant pusiau skaidraus katodo, praeina pro jį ir elektrolitą, o ant anodo sutelkia elektronus, kurie per išorinę grandinę juda katodo link. Beveik visos šio įrenginio medžiagos, išskyrus platiną, yra pakankamai pigios. Taigi, tokios saulės baterijos savikaina nedidelė. Titano dioksido baterijos buvo sukurtos jau gerokai anksčiau, tačiau jos turėjo keletą trūkumų. Naudojamas elektrolitas buvo agresyvus ir todėl tokia saulės baterija nebuvo ilgaamžė. Be to, ji generuodavo tik 0,7 voltų įtampą.

saules baterija

Šių trūkumų pavyko atsikratyti Marsan‘o kompanijai. Jie titano dioksido saulės baterijoms sukūrė specialų elektrolitą-gelį, kuris nėra agresyvus, be to, jis – skaidrus ir padidina elemento įtampą. Katode Marsan’as atsisakė platinos. Vietoj jos panaudojo efektyvų ir gerokai pigesnį kobalto sulfitą. Tokios titano dioksido saulės baterijos tapo dar pigesnėmis ir ilgaamžiškesnėmis.

Plačiau apie naująsias saulės baterijas galite perskaityti mokslininkų pranešime spaudai , žurnale Nature Chemistry arba tinklapyje Journal of the American Chemical Society.

Panašūs straipsniai:
  • Twitter
  • Facebook
  • MySpace
  • Digg
  • del.icio.us
  • Technorati
  • LinkedIn

Raktažodžiai: , , ,

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos