Naujos kartos vėjo generatoriai

05/9/09 14:35

turbine_kleinVokiečių kompanija „WIPO Wind Power“ pradėjo masinę gana tylių, kompaktiškų ir efektyvių buitinių vėjo jėgainių gamybą. Atrodo, kad prie turbinos „WindCore“ kūrimo rankas prikišo ir dizaineriai, o jų kūrinys tikrai negadina namo estetikos. Vis dėlto išskirtinė turbinos forma – ne dizainerių užgaida.

Ši naujovė šiemet buvo pristatyta Marselyje vykusioje Europos vėjo energetikos parodoje EWEC-2009. Lašo formos turbinos korpusas apjuostas plačiu žiedu, kuriame sukasi turbinos mentės. Dėl taip išgaubto korpuso jį aptekantis oro srautas pagreitėja ir sukuria papildomos jėgos. Taip pasiekiamas didesnis įrenginio efektyvumas.

Gamintojų teigimu, turbina „WindCore“ pradeda veikti pučiant vos 3 metrų per sekundę vėjui. Šis įrenginys per metus gali pagaminti apie 2 tūkstančius kilovatvalandžių elektros energijos, jei per metus vėjo greitis siekė vidutiniškai 5 metrus per sekundę. Ūbaujant 12,5 metro per sekundę vėjui turbinos galingumas išauga iki 1,2 kilovato. Tai išties solidus turbinos, kurios rotoriaus skersmuo yra tik 1,5 metro, rezultatas. Anot gamintojų, „WindCore“ gali atlaikyti net ir 45 metrų per sekundę uraganinį vėją. Žinoma, jei turbinos tvirtinimo konstrukcija bus patikima.

Vienas didžiausių priekaištų, kurį tenka išklausyti vėjo jėgainių gamintojams, yra tas, kad jų kūriniai kelia didelį triukšmą. Turbinoje „WindCore“ įmontuotas mikroprocesorius, kuris automatiškai reguliuoja vėjo atakos mentėms jėgą, ir tai neleidžia jai per daug įsismarkauti. Tokiu būdu sumažinamas įrenginio triukšmingumas. Naktį „WindCore“ mentės plevena 35 decibelų fonu, o diena kelia maždaug 50 decibelų triukšmą, rašoma „WIPO Wind Power“ parengtoje instrukcijoje.

Be to, šioje vėjo jėgainėje įmontuotas GSM modulis leidžia šeimininkui valdyti įrenginį ir mobiliuoju ryšiu.

O pati maloniausia žinia yra ta, kad tokia vėjo jėgainė kainuoja tik 5 tūkstančius JAV dolerių (apie 13 000 Lt) ir veikia mažiausiai 25 metus. Taigi „WindCore“ pagaminta elektra per metus jums kainuos po 520 Lt.

windcore5

Panašūs straipsniai:

Dar siūlau susipažinti su Jungtinėje Karalystėje vykdomu jūrinės energetikos projektu „Austrė“ (Oyster).

Šaltinis: TM, Gizmod, Popmech.


 • Twitter
 • Facebook
 • MySpace
 • Digg
 • del.icio.us
 • Technorati
 • LinkedIn

Raktažodžiai: , ,

13 Komentarai temai “Naujos kartos vėjo generatoriai”

 1. o tai kiek šio palūnėlio pagamintos elektros energijos pakanka statistiniam namui? Kitaip, sakant, kiek dasipirtki reikia is LEO?

  #43
 2. Andrius

  Pasak gamintojų, būtent šis konstrukcinis momentas leido pasiekti labai geras technines jėgainės charakteristikas. Jėgainė pradeda veikti vėjo greičiui pakilus iki 3 m/s. Nominalus vėjo greitis jėgainei – 5 m/s. Prie tokio vėjo jėgaine per metus pajėgi pagaminti 2000 kWh. Vėjo greičiui gūsiais pakilus iki 12,5 m/s, generatoriaus galingumas pasiekia solidžią 1,2 kW galią. Ir visa tai tik su 1,5 metro diametro mentėmis. Gamintojai žada, jog be pažeidimų vėjo jėgainė gali veikti iki 45 m/s uraganinio vėjo greičio.

  Citata is http://www.elektronika.lt/reviews/theme/153/16227/

  #45
 3. idomu ar cia tos jiegaines kaina su pilnu komplektu /akumuliatorei…/

  #208
  • audrius

   kainos jau bus pasikeitę per pusmetį. reiktų žiūrėti gamintojo tinklapyje arba susisiekti su juo ir paklausti

   #209
 4. mindaugas

  O jei konkreciau kokios kainos pilnai su akumuletoriu,keitikliu ir montavimu

  #212
 5. Tomas

  Visi žinom ir suprantam, kad daugiausia kainuos ne malūnėlis, o kaupiantieji elektrocheminiai elementai. Na nebent kokį mini Kruonį savo vonioj susikonstruoti :)

  #566
 6. Romualdas

  Čia ne naujiena ,o sena atgyvena.Jei jau link to.Suomiai senai daro vertikalaus sukimosi generatorius su 0Bb triukšmu ir keliasdešimt procentu
  didesniu naudingumo koeficientu.Vertikaliai sukasi ilgas sliekas panašus
  į gražtą.Sliekai būna nuo 1,5m iki keleta metru ,o skersmuo 1m ir daugiau.
  Lietuviai irgi pradėjo daryti tokius dalikėlius, gaila, kad adreso neužsaugojau.Jie daro ir sliekus ir generatorius.Galima pirkti atskirai generatorių arba slieką arba komplektą.Kainos tiksliai nepamenu lig po 1700Lt.Teko stovėti šalia slieko (generatorius dar nepadarytas) jokio triukšmo, tuo metu lengvai snigo vėjo stiprumas sprendžiant pagal snaigiu kritimą gal 2m/s.Slieko aukštis apie 6m , skersmuo 1m ir 1m pakeltas nuo žemės.

  #603
 7. Sveiki. Noriu suzinoti – kaip man ja nusipirkti ? Ar ju lietuvoj yra , ar jas paciam parsivest . Cia butu i Jonava be montavimo , be akumuliatoriu su visais pajungimo priedais . Aciu laukiam pasiulymu.

  #3523
 8. vytas

  skeptiskai ziuri i tas vejo jegaines .
  Uz ta pacia kaina gali tureti tiek pat kw is saules foto elementu per metus . Nereikia jokios prieziuros , nera triuksmo ir grazu .
  Dedi plostes ant stogo ar vietoj stogelio terasai .
  Vandeni jau sildau su saule , foto desiu ,kai bus reversiniai skaitliukai.
  Zadejo nauja valdzia tuos skaitliukus , tik toliau suda mala.

  #3561
 9. I’ll right away clutch your rss as I can not to find your email subscription link or newsletter service. Do you have any? Please let me realize so that I may subscribe. Thanks.

  #6320

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos