Islandai susirūpino elektros stulpais

09/7/10 11:55

Jei kada būsite Klaipėdoje Melnragės arba Girulių paplūdimyje, ir tai bus pirmas jūsų apsilankymas toje vietoje, tai tikrai pastebėsite aptrupėjusius gelžbetoninius elektros stulpus kopose. Nebenaudojamus, atsiraitojusiais laidais. Kai dažnai matai – pripranti ir nebepastebi gelžbetoninių elektros oro linijų, kurios begėdiškai darko kraštovaizdį. Ir ne vien Melnragėje.

Tačiau antžeminės elektros energijos perdavimo linijos gali būti nenuobodžios ir visai neniūrios. Jos gali būti kitokios. Pagaliau, kažkas apie tai pagalvojo ir pasiūlė gausybę idėjų. O tokių idėjų paprašė Islandijos kompanija Landsnet.

Landsnet paskelbtam konkursui buvo suformuluoti keli uždaviniai. Naujosios elektros linijų atramos turi padoriai atrodyti ir nedarkyti peizažo, antra – jos turi nespinduliuoti elektromagnetinio srauto, trečia – kaina turi būti nedidelė ir techniškai sprendimas turi būti nesunkiai įgyvendinamas. Landsnet konkurso organizatoriai sulaukė pasiūlymų antplūdžio, nors premija nugalėtojams nėra labai didelė – tik 30.000 eurų pasidalino trijų pirmųjų vietų laimėtojai.

Landsnet sulaukė pačių įvairiausių pasiūlymų net iš 23 pasaulio šalių.

Tarp konkurso nugalėtojų islandų nėra. Vieninteliams danams iš skandinavų pavyko prasimušti į konkurso finalą. Bystrup Arkitekter kompanijai ir jų darbui Y-Pylon atiteko trečioji vieta.

Danų Y-Pylon.

Danų Y-Pylon.

Antroji vieta paskirta Pietų Korėjos atstovui Young-ho Shin. Inovatyvus ir meniškas sprendimas. Tokie U raide sulenkti milžiniški laikikliai „superstygoms“ gan nebrangiai pagaminami.

Boom in space iš Pietų Korėjos.

Boom in space iš Pietų Korėjos.

Pirmąją vietą ir 15.000 eurų premiją laimėjo austrų architektas Sebastian Krehn, pasiūlęs Keliaujančių gigantų (Walking Giants) viziją.

Pirmoji vieta - Žingsniuojantys gigantai.

Pirmoji vieta - Žingsniuojantys gigantai.

Prometheus projektas.

Prometheus projektas.

Prancūzų ir japonų architektų pasiūlymai.

Prancūzų ir japonų architektų pasiūlymai.  • Twitter
  • Facebook
  • MySpace
  • Digg
  • del.icio.us
  • Technorati
  • LinkedIn

Raktažodžiai: , , , ,

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos