Energijos pasikrausime lygiame kelyje

03/12/10 19:38

sanyo

Sanyo Electric kompanija balandžio mėnesį Japonijoje pradės pardavinėti naujus Eneloop bike dviračių modelius SPL226 ir CY-SPL224 su Eco Charge Mode sistema.

Jau ir anksčiau Sanyo elektriniai dviračiai naudojo akumuliatorių pakrovimo sistemas važiuojant dviračiu nuokalne arba stabdant. Dabar naujasis elektrinis Eneloop dviratis gali pasikrauti energijos ir važiuodamas lygiu keliu. Akumuliatoriai kraunasi minant pedalus.

Apie naujuosius Eneloop modelius skelbiama Sanyo pranešime. Numatoma patobulintų elektrinių dviračių kaina – 1770 JAV dolerių (apie 4400 litų).

Sparčiai senstančioje vakarų visuomenėje, į kurią ir nutaikytas šis produktas, lengvai minama, ekologiška, kad ir pakankamai brangi dviratė priemonė gali tapti paklausia. Kaip ši sistema veikia?

sanyoo

Ankstesniuose Eneloop bike modeliuose dviratininkas pultelyje galėjo pasirinkti du rėžimus: Auto (kai įjungiamas elektrinis pagalbininkas kylant į kalną) ir Power (kai važiuojama tik elektriniu varikliu). Dabar pultelyje atsirado dar viena pozicija: akumuliatoriaus krovimas minant pedalus lygiame kelyje.

Japonų konstruktoriai teigia, kad su Eco Charge Mode sistema elektrinio dviračio judėjimo kelias pasitelkus elektros energiją pailgėjo 53 procentais. Priklausomai nuo akumuliatorių tipo elektrinio dviračio resursas siekia nuo 55 km iki 68 km.

Dar viena naujovė – Power Reserve funkcija. Jei anksčiau mirksintis indikatorius pranešdavo apie tai, kad elektros energijos atsargos akumuliatoriuose baigėsi, tai dabar tas pats signalas praneša, kad artėjama prie pabaigos ir paspaudus jungtuką galima gauti papildomas ampervalandes bei pratęsti elektrinį važiavimą.

REVA-NXR

Beje, panašias papildomo pakrovimo sistemas į savo elektrinius automobilius montuoja ir indai. Pernai Frankfurto automobilių mugėje Reva Electric Car kompanija iš Bangaloro pademonstravo patobulintą G-Wiz modelį. Tai nėra naujas elektromobilis. Jis gaminamas nuo 1991 metų. G-Wiz gali važiuoti du suaugę ir du vaikai, pasiekti 70 km per val. maksimalų greitį ir be pakrovimo įveikti 80 km atstumą. G-Wiz pardavimai neįspūdingi. Tačiau atnaujintas naujasis indų elektromobilis Reva NXR City turi netikėtą funkciją. Išsekus akumuliatoriams juos galima pakrauti  SMS žinute arba mobiliojo telefono skambučiu. Nusiuntus žinutę arba paskambinus į palaikymo centrą aktyvuojamas akumuliatoriaus rezervas. Su tokiu rezervu dar galima įveikti 40 km distanciją. Konstruktoriai mano, kad tokio atstumo turėtų pakakti ieškant mieste artimiausio elektros lizdo.

Nors esame įpratę prie to, kad indų automobiliai pigūs ir paprasti Reva NXR City yra išimtis. Su švino rūgštiniais akumuliatoriais ir 80 kilometrų atstumo resursu NXR City mažylis kainuoja 9995 eurus (34500 Lt). O Intercity modelis su ličio jonų akumuliatoriais galintis be pakrovimo įveikti 160 km atstumą kainuoja dar daugiau: 14 995 eurų (51800 Lt).

Panašūs straipsniai:  • Twitter
  • Facebook
  • MySpace
  • Digg
  • del.icio.us
  • Technorati
  • LinkedIn

Raktažodžiai: , , , , , , ,

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos