Po pasaulį bastosi viešbučiai klajokliai

04/11/10 08:41

Rotel Tourss

Gegužės 1 dieną Latvijos viešbučiams PVM mažėja nuo 21 procento iki 10 proc., o Lietuvos apgyvendinimo įstaigoms mokestinė našta išlieka maksimali. Mūsų viešbutininkai dūsauja, apeliuoja į Vyriausybę, sako prarandantys konkurencingumą ir prašo savo paslaugas traktuoti kaip eksportą, tačiau jų balsas kol kas į dangų neina. Gali mūsų viešbutininkai pasipustyt padus ir „emigruot“. Juolab, kad mobilių viešbučių tinklai ne vien tik žalia idėja. Autobusuose įrengti klajojantys viešbučiai bastosi po pasaulį nebe pirmus metus. Kartais jie užsuka ir į Lietuvą.

Viena seniausių klajojančių viešbučių kompanija yra vokiečių Rotel Tours . Šios kompanijos paslaugų kataloge galima aptikti kelionę per Baltijos šalis užsukant ir į Vilnių. Tačiau tai nėra populiariausias Rotel Tours maršrutas. Yra įdomesnių. Reiktų kada išbandyt.

Rotel Tours a

Na, bet apie viską nuo pradžių. Rotel Tours pavadinimas kilęs iš žodžių „rollende hotel“ (riedantis viešbutis). Šį verslą sugalvojo ir veiklos principą užpatentavo vokiečių verslininkas Georg Höltl. Savo kompaniją, kaip šeimos verslą jis įsteigė po Antrojo pasaulinio karo – 1945 metais. Iš pradžių Georgas organizavo keliones autobusais po Vakarų Europą, o sustojimų metu buvo aplink autobusą įrengiamas palapinių miestelis. 1959 metais išriedėjo pirmasis autobusas su specialia priekaba, kurioje buvo įrengti miegamieji kambariai. Rotel Tours gana greit tapo didžiausia išvažiuojamojo turizmo kompanija Vokietijoje, o dabar ji yra didžiausia klajojančių viešbučių kompanija pasaulyje. Jos riedančius viešbutukus galima sutikti prie senovinių griuvėsių Sirijoje ir Sacharos dykumoje, akmeningoje Mongolijoje ir Amerikos prerijose, Kinijoje ir Kanadoje.

Rotel Tours d

Dabar Rotel Tours naudoja modernius Mercedes lainerius su integruotu miegamuoju skyriumi. Viename tokiame viešbutyje ant ratų gali apsistoti ir keliauti 24 poilsiautojai. Didesnei kompanijai Rotel Tours turi talpesnių viešbučių. Tai perdaryti trijų ašių sunkvežimiai su priekaba, kurioje įrengti miegamieji 34-iems arba 40-iai keliautojų. Toks autotraukys savo priekabą kartais gali palikti nakvynės vietoje, o savo klientus vežioti po apylinkes.

Rotel Tours c

Riedančių viešbučių miegamosiose kabinose įrengtos 1,83 metrų ilgio lovos. Kabinos aukštis 0,9 metro. Yra vienviečių ir dviviečių kabinų. Autobuse įrengti tualetai ir išlankstoma lauko virtuvėlė. Dušo kabinų nėra, o maudynėms numatyti atskiri riedančio autobuso sustojimai. Pakankamai spartietiškos sąlygos.

Rotel Tours turi maždaug pusantro šimto maršrutų, o kelionės trunka nuo vienos savaitės iki 50-ies parų. Štai, pavyzdžiui, 22 parų kelionė po Sacharos dykumas vienam asmeniui kainuoja 3200 USD (apie 8000 Lt), o 34 dienų kelionė Pietų Amerikoje – apie 11000 Lt. Dviejų mėnesių kelionė aplink Australiją dar brangesnė – maždaug 17500 Lt. Rotel Tours autobusuose įrengta 3500 lovų, kuriose per metus turistai praleidžia virš 600 tūkstančių lovadienių.

Panašūs straipsniai:
  • Twitter
  • Facebook
  • MySpace
  • Digg
  • del.icio.us
  • Technorati
  • LinkedIn

Raktažodžiai: , , ,

Komentarai temai “Po pasaulį bastosi viešbučiai klajokliai”

  1. Wow Great Blog! I am a Boston Taxidriver and I was doing a lookups for the keyword Boston Taxi when I found it. I must confess I revere the thoughts you have shared with us and look forward to coming back and more.Thank you so much!

    #6316

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos